Bebe Yağının Bu Kullanımlarını Biliyor muydunuz?

Yumuk yumuk kolların, minnoş göbeklerin mis kokulu sırrı! Sadece bebeklere özelmiş gibi duran ancak aslında daha pek çok işe yarayan bebe yağı bugünkü konumuz. Bebe yağını kullanmanın türlü yolları var, hepsini sizin için derledik.

1- Bebe yağının tıraş olurken adeta tıraş köpüğü görevi gördüğünü biliyor muydunuz? Cildi ekstra nemlendirmesi ve parlatması da cabası.

tiras-sonrasi

2- Karışan zincirlere bir iki damla bebe yağı damlatın, kördüğüm olsa bile kolayca açılacaktır.

emzik-kolye

3- Sıkan yüzüğü çıkarmanın bir yolu sabunlamak ise, diğer yolu yağlamak 🙂 Laf lafı açtı bakın, sabundan dolap kokusu yapmıştık zamanında; izlemiş miydiniz?

inci yüzük yapımı

4- Duş jelinizin içine biraz bebe yağı damlatırsanız, cildinizin ekstra nemlenmesini ve kurumamasını sağlarsınız. Hazır yaz da geliyor, bronz teninizin kuruluktan soyulmasını istemezsiniz değil mi?

güneş kremi

5- Suya dayanıklı makyajı bile bir avazda çıkaran bir şey varsa o da bebe yağı 🙂 Eğer elinizin altında temizleme sütünüz kalmadıysa, bunu bir deneyin deriz.

makyaj önerileri

6- Sanmayın ki sadece cilde iyi geliyor. Parkeleriniz de kendisine teşekkür edebilir. Tek yapmanız gereken, parkelerinizin ya da matlaştığını düşündüğünüz ahşap zemininizin üzerini bebe yağı ile hafifçe silmek. Sonra üstüne basıp kaymayın aman 🙁

ahşap yüzey temiziği

7- Makyaj fırçalarınızı bebe yağı ile temizlerseniz, daha yumuşak ve nemli olmalarını sağlarsınız. Tabi bu ‘yumuşak ve nemli’ ikilisinin fondöteni teninize güzelce yedireceği detayını da serpelim cümlelerimize…

makyaj_fırçası

Pratik ipuçları bitmez, bitmiyor, bitmeyecek. Biz araştırmaya devam ediyoruz, sizden tek ricamız bizi takip etmeye devam etmeniz; gerisi bizde! 😉