Mucize Kür: Beyaz Çay ile Nasıl Kilo Verilir?

Maydanoz suyunun tahtını sallayan, yeşil çay ile sıkı rekabet halinde olan, son zamanların en popüler çayı; beyaz çay. Daha önce duymuş muydunuz bilmiyoruz. Tadı siyah çaydan çok farklı değil. İşin ‘fark’ kısmı kilo ile olan haşır neşirliğinde. Ödem attıranlar listesinin üst sıralarında yer alan maydanoz ve limon kürü, pek çok insanda faydalı olsa da tansiyon sorunu yaşayanlarda bazı pürüzler doğurabiliyor.

Limonun tansiyon düşürücü etkisi malum. Eğer bu ara güçlü antioksidan gereksiniminiz varsa ve kilo vermeye çalışıyorsanız sizi güzel bir alternatif ile tanıştıralım; beyaz çay. Gelin önce faydalarını sıralayalım, sonra da güzel bir beyaz çay kürü hazırlayalım.

Beyaz Çayın Faydaları

Cildi güzelleştirir,
Yaşlanma ve sarkmalara karışı korur,
Tansiyon ve kolestrolü düşürür,
Zayıflamaya yardımcı olur,
Osteoporozda faydalıdır,
C ve K vitaminlerine sahiptir,
Bağışıklık sistemini kuvvetlendirmeye yarar,
Hücre yenilemeyi destekleyici özelliği bulunur.

beyaz_çay

Beyaz Çay ile Nasıl Kilo Verilir?

Elbette en doğru reçetenin doktorunuzda olduğunu ve ona danışmadan kesinlikle uygulamanızı tavsiye etmediğimizin altını çizerek başlayalım beyaz çay kürümüze. Adım adım anlatalım.

1. Adım: Aktardan alacaksanız, yaprağın tazeliğinden emin olun. Yaprakları iyice yıkayın. Bazı markalarda hazır olarak poşetlenmiş olanları da var. Migros raflarından kolayca bulabilirsiniz.

2. Adım: Yaprakları tencereye ya da su ısıtıcıya koyun. Yaklaşık 3-4 dakika kaynatın. Kaynattıktan sonra altını kapatın ve bir süre ılınmaya bırakın.

3. Adım: Tüketme sıklığınız için doktorunuza danışın. Burada önemli olan nokta, çayı içme aralığınızın 3-4 saati bulması. Güçlü etkileri olduğundan, araya zaman koymak iyi olabilir.

4.Adım: Kilo verme ve yağ yakma üzerinde etkisi olsa da  beyaz çay sizi 2-3 günde değiştirmez yani 🙂 Bunun için beraberinde bir diyet programı ve egzersiz şart. Diyet yaparken spor salonuna gitme fırsatınız yoksa, basit ev egzersizleri de size yardımcı olabilir. Şunun gibi mesela

beyaz_çayın_faydaları

Önemli not: Beyaz çayı gece yatmadan önce içerseniz, tüm gece uykusuzluğu da göz alın. Çünkü sizi dinç yapar ve uykunuzu kaçırır; her güzeli bir kusuru vardır misali…

Sağlıklı yaşam satırlarda değil beyinde gizli aslında. Önemli olan diyete niyetlenirken, beyninizi de tüm bu olan bitene ikna etmek. Gerisi çorap söküğü.

Fazla kilo mu demiştiniz? Amaaan derdiniz bu olsun! 🙂