Bir Kas Bin Ayıp Örter: Süperman Gibi Kaslı Kollar İçin Bu Yiyecekleri Tüketin!

Gün boyu spor salonlarında helak oluyor, üst üste yumurtalar yiyor yine de kaslarınıza yaranamıyorsanız size #iyigelecek önerilerimiz var. Evet, spor candır; idman heyecandır. Fakat gelin görün ki bazı sihirli yiyecekler de kas oluşumunuza olumlu etki edebiliyor. Sizin için ‘o’ yiyecekleri araştırdık ve inanıyoruz ki kollarınız size minnettar olacak!

1- Börülce!

Bahçelerde börülce, büyür kaslar Süperman’den hallice! İçeriğindeki yüksek protein ve fiber ile tam bir kas dostu. Salata yapabiliriz mesela ondan, nefis olur bizce.

börülce

2- Yoğurt!

Şaşırdık mı? Hayır! Yüksek kalsiyum ve D vitamini içeriği ile kaslarınızın gelişimine olumlu etki ediyor. Yoğurdun eklemesi ile lezzetini 7’ye katlayan 7 yemek tarifini derlemiştik şu yazımızda; isterseniz siz de bir göz atın.

yoğurt

3- Midye Tava!

İşte buna şaşırdık. Midye tavayı nasıl bilirsiniz bilmiyoruz ama içeriğindeki B12 ve selenyum, kaslarınızın gelişmesine destek oluyor.

midye

4- Süzme Peynir!

Bir küçük kap süzme peynirin ortalama 28 gram protein içerdiğini biliyor muydunuz? Öğünlerinizde güvenle tüketebilirsiniz.

süzme_peynir

5- Mercimek!

İçeriğindeki mineraller ile tam bir kas kaynağı! Mercimek ile bir sürü tarif yapabilirsiniz. Konu diyet ise ilk aklımıza gelen enfes bir mercimek salatası. Şurada videosu var.

mercimek

6- Ispanak!

Temel Reis’in bir bildiği vardır tabii, neticede kocaman kahraman. Ispanağın kas oluşumuna olan katkılarını biliyoruz ancak şaşırdığımız bir bilgi daha edindik. Ispanak, idman sırasında yaşanabilecek kramp riskini de azaltıyormuş.

ıspanak

7- Esmer Pirinç!

Çoğu diyette rastlarız esmer pirince. Bu pirinç sizi tok tutar ve zengin içeriği ile kas gelişiminizi destekler.

esmer_pirinç

8- İstiridye!

İstiridye, çinko bakımından zengindir. Bu zenginliğin kollarınıza yansıması da bir o kadar ‘güçlü’ olur. Sanmayın ki istiridyenin marifetleri bu kadar. Daha neler var neler, buradan okuyabilirsiniz.

istiridye

Kas gücünüzle sahillerde fırtınalar estirmeye hazırsanız, birbirinden lezzetli diyet tariflerimizle biz de yanınızdayız. Ne yani, diyetteyiz diye lezzetten ödün mü vereceğiz? Bakın neler yaptık! 🙂