Birlikte Yendiğinde Vücudumuza Mucize Faydalar Sağlayan Süper İkililer!

Roka ve balık gibi, kuru kayısı ve ceviz gibi, ıspanak ve yoğurt gibi, mercimek ve soğan gibi… Bunlar lezzet bakımından birbirine yakışan yiyeceklerden. Biz bu sefer lezzetli olmasının yanı sıra, birlikte yendiğinde vücudumuza mucize faydalar sağlayan süper ikilileri anlatmak istiyoruz. Hiç aklınıza gelir miydi bilmiyoruz ancak bu ikililer şifa dağıtıyor!

1- Elmanın antioksidan özelliği ve içeriğindeki kateşin enzimi ile çikolatanın özellikleri birleşip ortaya güçlü etkiler çıkartıyor. Bu etkilerin başında kanser riskini azaltması ve beyin aktivitelerine iyi gelmesi yer alıyor.

elmali-smoothie

2- Yulaf ve portakal suyu ile devam edelim. En önemli özelliği sindirim sistemini düzenlemesi ve vücudu temizlemesi. Bunu sağlayan madde ise içerdiği fenoller.

yulafli-kurabiye

3- Domates ve ciğer, metabolizmamızı düzenliyor. Kalp ve kan hücrelerindeki problemleri düzenlemesi de cabası.

ciger-tarifi

4- Maydanoz ve limon, metabolizmayı hızlandırıyor ve bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

maydanoz-corbasi

5- Yoğurdu sebzelerle birlikte tükettiğinizde midenize iyi gelir ve hazmı kolaylaştırır.
Midenizi rahatlatır.

yogurtlu-patlican-salatasi

6- Avokado ve ıspanak da malum diyet dostu ikili. Bu ikiliyi birlikte tüketmenin en büyük faydalarından biri, sindirim sistemi üzerindeki olumlu etkileri.

avokadolu-meksika-koftesi

7- Yeşil çay ve limonu birlikte tükettiğinizde susuzluğunuz giderilir ve dahası enerjiniz yerine gelir. Yalnız hemen bir dipnot verelim, yeşilçay ve limon aynı zamanda tansiyonu düşüren yiyeceklerden. Bu nedenle tüketmeden önce doktorunuza danışmanızda fayda var.

yesılcay