Biz de Onların Yalancısıyız: Vücudumuz Hakkında Söylenen 7 Efsane

Efsane her yerde, gıybet her koşulda. Öyle bir şey ki vücudumuz hakkında bile gıybet üreyebiliyor. Kulaktan kulağa yayılan fısıltılar, bir bakmışsınız gerçek gibi çıkıvermiş karşımıza. Peki bunlar neler? Sizin için araştırdık.

1- Vitaminler Bizi Sağlıklı Yapar!

Doğru tabi. Vitaminler bedenimizi zinde tutar, daha savunmacı yapar. Ancak fazla miktarda almak da vücudumuza tam tersi etki eder ve oldukça zararlıdır.

vitaminler

2- Esmer Şeker Beyaza Oranla Daha Sağlıklıdır!

Aslında esmer şeker de beyaz şeker 🙂 Farkı, kullanılan şeker kamışı. Çünkü bu şeker kamışı şekere koyu rengini veren madde.

esmer-seker

3- Alkol Beyin Hücrelerini Öldürür

Alkolün zararlarını tartışmayacağız elbette. Alkol, beyin hücrelerini öldürür demeyelim ancak hücreler arasındaki bağlantıya zarar verebilir.

kadın-erkek-ilişkisi

4- Şeker Çocukları Hiperaktif Yapar

Çocukları hiperaktif yapan şeker değildir. Şeker, enerjiyi çoğaltır bu çoğalan enerji de çocuğa hiperaktivite olarak geri döner.

çocuk aktivite

5- Günde Sekiz Saat Uyku Şarttır

Uzmanlar 8 saat uykuyu öneriyor elbette ancak bunun kişiden kişiye değiştiğini de unutmamalı. Bazısı 6 saatte kendini mükemmel hissederken, bir diğeri 9 saatte bile hale yataktan çıkamamış olabilir.

uyku_sorunu

6- Antibiyotikler Virüsleri Öldürür

Antibiyotiklerin öldürdüğü virüs değil bakterilerdir.

aspirin

7- Şeker Bağımlılık Yapar

Yapılan bir araştırmaya göre, farelere bir süre şeker verildiğinde sonradan hayvancıklar şekere bağımlı hale gelmiş. Ancak aynı durum insana uygulandığında, böyle bir bağımlılık gözlenmemiş.

sekerleme-indirimi