Bu da Hayatın Gerçeği N’apalım: Yaz Sıcağında Ayaklarınızın Kötü Kokmasını Nasıl Engellersiniz?

Yazın açık hava olsa da ve hanımlar açık ayakkabı konusunda şanslı olsa da özellikle çalışan beyler için aynı avantaj pek söz konusu olmuyor, olamıyor. Sıcak havada kapalı ayakkabı giymek zorundaysanız, bu okuduklarınız size #iyigelecek.

1- Ayaklarınıza çay özü içeren bakımlar yapın. Çaylı şampuan olur, çay özü yağı olur onu bilemiyoruz. Bildiğimiz şu ki çay, ayaklarınıza iyi bakacaktır.

matcha_çayı_nedir

2- SPA, yalnızca keyif için değil sağlık için de gerekli. Eğer vibrasyonlu ayak masaj makinesi yoksa, basit bir leğen de işinizi görür. Akşamları eve geldikten sonra leğeni doldurun ve içine tuz ve lavanta yağı atın. Lavantanın rahatlatıcı etkisi tuz ile birleşince güzel oluyor diyorlar 🙂

lavanta7

3- Talk pudrası, yalnızca ayağınızın kötü kokmasını engellemez aynı zamanda terlemesini de durdurur. Talk pudrası zaten her yere yetişiyor baksanıza şurada neler yazmıştık.

pudra

4- Ölü derileri temizlemek, konu ayaksa daha da önemli. Özellikle parmak altınızdaki alan, kokunun temel çıkış yerlerinden biri. Bu kısımdaki ölü derileri sık sık temizleyerek kötü koku oluşumunu önleyebilirsiniz.

peeling-maske

Sadece ayağınız değil ayakkabınızdaki kötü kokular için de bir önerimiz var.