Sıcak Çok Sıcak: Bunaltan Havalara İnat Serinletici 4 Beden Hareketi

Bazen basit bir trafik sıkışması bile nasıl insanı darma duman ediyor; hele ki dereceler 4’lü rakamları gösteriyorsa. Yaz sıcağında sizi rahatlatacak beden hareketlerimiz var, hemen paylaşalım istedik.

1- Kaynağını, nedenini, nasılını biz de bilmiyoruz. Ama yapılan araştırmalara göre sinirlendiğimiz zaman gökyüzüne bakarsak tüm gerginliğimiz önemli ölçüde azalıyormuş.

bulut

Denemesi bedava, gök serbest!

2- Yine bir garip bilgi. Eğer sinirliyken yalandan da olsa gülümseyip 15 saniye beklersek, vücudumuza otomatik pozitif sinyaller gidiyormuş. İlginç!

gülümsemek

3- Kocaman bir havayı 5 saniye boyunca içinize çekip, 10 saniyede vererek sinir sisteminizi rahatlatabilirsiniz. Zaten nefes egzersizlerinin önemini biliyorsunuz, hatırlamak için şu videomuza göz atabilirsiniz.

nefes egzersizi

4- Eğer sinirlendiğinizde elinizi yumruk yapıp 15 saniye kadar sıkı sıkı kapatırsanız, devamında stresinizin azaldığını göreceksiniz. Aslında uzmanlara göre çığlık atmak da etkiliymiş ama işin orasına hiç girmeyelim.

mutsuz

Stresin ve gerginliğin kaynağını bazı yöntemler ile azaltabiliyor olsak da işi uzmanına sormayı da ihmal etmemek lazım. Sizin için pek çok uzmana danıştık. Onlardan biri ile yapalım yazımızın finalini…