Buz Etkisi: Cilde Fayfalarına Çok Şaşıracaksınız!

Gün geçmiyor ki yeni yöntemlerle cildimizi bi’tık ileriye götürmeyelim, var olan düzenimize yenilikler katıp kendimizi geliştirmeyelim. Daha önce Hindistan cevizi yağı ile araladığımız güzellik perdemizi, buz ile biraz soğutuyoruz. Bu soğuk bildiğiniz gibi değil ama faydalarına şaşıracaksınız. Gelelim buzun makyaj üzerindeki faydalarına…

1- Buzun iyi bir makyaj altı bazı olduğunu söylesek? Makyajdan önce bir tülbente sararak buzu yüzünüzde gezdirirseniz, doğal tonik etkisi yaratacak ve cildinizi makyaja hazırlayacaktır.

makyaj-onerileri

2- Bu tabi bilinen bir şey ancak konu buz ise değinmeden geçemezdik. Gözaltı torbalarınızla başınız dertte mi? Buz koyarak tüm şişkinliği yok edebilirsiniz. O da yetmezse şurada pek çok önerinin sizi beklediğini de serpelim satır aralarımıza…

göz_sağlığı

3- Belki sivilcelerinizi kökünden halletmez ancak tabiri caizse alevini alır, ağrısını giderir ve şişkinliği azaltır. Ancak doğrudan temas yerine, mutlaka bir mendile sarın.

akne

4- Salatalığın mucize etkisi buz ile birleşirse ne olur? Tadından yenmez! Salatalıkları buz kalıplarına koyun ve dondurun. Ardından bir beze koyup cildinize hafifçe masaj yapın, tüm ölü deriler gidecek cildiniz canlanacaktır.

salatalık

5- Buzun cilt tonunu eşitleyip pürüzsüzleştiğini de eklemeden geçmeyelim. Eğer cildiniz hassassa ilk anda kızaracaktır ancak sonrasında cildinizi pürüzsüzleştirecektir.

cilt bakımı

Özellikle çok hassas ciltler için pek önerilmiyor buz bakımı ancak olası bir reaksiyon için her cilt tipine şu notumuzu ekleyelim; doktorunuza danışmadan uygulamayın!

Yeni yöntemlerle biz yine buralarda olacağız, siz de oralardaysanız akşama yine buluşalım mı? 😉