Çocuklara Sebze ve Meyveyi Sevdirmenin Yolları

Güne “Anne bana öğlen brokoli yapar mısın?” diye başlayan çocuk zannederiz çok yoktur. Biz de çocukları sağlıklı beslenme ile daha da yakınlaştırmak için pratik ipuçları hazırladık. Sebze sevmeyen çocuk kalmasın!

1- Dip soslar ile bazı tatsız sebzeleri tatlandırabilirsiniz. Hemen somut bir örnek verelim. Örneğin ıspanağı şahane bir dip sos şeklinde sunabilirsiniz, yanına da mis gibi taptaze bir sıcacık bir ekmek…

Ispanaklı Dip Sos Tarifi

2- Kereviz ile devam edelim. Türk mutfağının geleneksel yemeklerinden kerevizi peynir ile yapmayı denediniz mi? Nefis tarife MigrosTV.com’dan ulaşabilirsiniz.

Peynirli Kereviz Sapı Tarifi

3- Onun daima aynası olun. Şimdi beyni sünger gibi; her bilgiyi emmeye hazır. Karşısında sebze meyve yiyen bir rol model olun ki sizi takip etsin.

çocuk yemekleri

4- Yemeği birlikte hazırlamak da iyi bir fikir. Emek harcayarak ‘görev bilinci’ ile pişirdiği yemeği tatmak için sabırsızlanacaktır.

çocuk yemekleri

5- Eğer bir türlü meyve yemiyorsa meyvenin suyunu sıkın. Evet, meyve posasındaki vitaminler apayrı bir konu, keşke yese. Ama ağzına hiç sürmüyorsa o zaman suyunu sıkıp eğlenceli bardaklarda sunabilirsiniz.

portakal-suyu