Dermatologların Yüzlerine Asla Uygulamadığı 5 Şey

Ah şu cildimiz; fazla ilgi gösteririz şımarır, az ilgi gösteririz yetinmez… Ne yapsak mutlu olmaz! Daha önce sizinle cilt bakımına dair pek çok öneri paylaşmıştık. Bu sefer biz değil profesyoneller konuşuyor. Dermatologların asla yüzlerine sürmedikleri şeyleri sizin için araştırdık.

1- Kulağa ilginç geliyor ama hızlı ve pratik olması açısından bazen şampuan ile yüz yıkayabiliyoruz. Haydi ama itiraf edin, hiç mi yıkamadınız? 🙂 Şampuanın katlarca kurutucu etkisi cilde zımpara muamelesi yapabiliyor, bu nedenle aman dikkat konularından biri…

şampuan

2- Sert peelinglerden kaçının. Özellikle kış ayının gelmesi ve havaların soğumasından dolayı sert taneli peelingler cilde perişanlık, ziyanlık. Bunun yerine daha doğal ve yumuşak çözümleri öneriyorlar.

sütlü_maske_tarifi

3-Vücutlarına uyguladıkları sabunu asla yüzlerine sürmüyorlar. Cildimizdeki her tenin hassasiyeti başka bu nedenle vücut için olan sabunları asla yüzlerine sürmüyorlar.

sabun

4- Ciltte kuruluğa neden olduğundan, içinde alkol bulunan hiçbir cilt ürününü yüzlerine sürmüyorlar.

el-kremi

5- Parfüm içeren ürünlerin kullanımı konusunda da ayrı bir hassasiyetleri var. Parfümlü ürünler, bazı cilt alerjilerine sebep olabilir çünkü.

parfum-secimi