Eğer Boş Mideye Bir Bardak Su İçerseniz Vücudunuzda Bu Mucizeler Olabilir!

Japonları düşünün; her zaman zayıf, her zaman narin ve sağlıklıdırlar. Tabi genetik faktörleri de yok sayamayız ancak her daim zarif oluşlarının bazı minik sırlarını da ifşa etmeden olmaz. Daha önce Asyalı kadınların güzellik sırlarını kaleme almıştık şu yazımızda. Bu sefer de suyun mucizelerine değinmek istedik. Çünkü biliyoruz ki kış mevsiminin gelmesiyle su içmeniz yaza oranla azalacaktır.

Eğer sabah uyanınca, aç karna su içerseniz vücudunuzda bu mucize değişimler olabilir.

1- Vücudunuz toksinlerden arınır, rahatlar ve stres salınımı yavaşlar.

su içmenin faydaları

2- Aç karnına su içmek metabolizmanızı %24 oranında hızlandırır. Hızlanan metabolizmanın kilo verme üzerindeki etkilerini söylemiyoruz bile 🙂

diyet_yapmak

3- Eğer mide ekşimeniz varsa suya sarılın. Neredeyse ilaç kadar etki edebilir. Hele aç karna olunca midenizi sakinleştirme konusunda da bir üstad! 🙂

patlicanin-faydalari-karinagrisi

4- Su içmek başlı başına faydalı ama aç karna su içince saçlarınızın daha da parladığını biliyor muydunuz? Saç güzelliğinin en doğal sırrı yani.

saç modası

5- Böbrek taşlarına da çok iyi geliyor. Zaten bir diş ağrısı, bir de böbrek taşı sancısı insanı mahveden cinsten. Bu aralar böbrek taşıyla ilgili sorun yaşıyorsanız şu doğal reçetelere bir göz atın isterseniz.

bobrek-tasina-ne-iyi-gelir