Eğer Bu Belirtiler Varsa Hormon Dengesizliği Yaşıyor Olabilirsiniz

Hormon bozukluğu deyip geçmeyin, günlük hayata farkında olmadan da olsa öyle bir sekte vuruyor ki insan hayret ediyor. Sadece fiziksel anlamda olsa iyi, iş psikolojik sınırlara kadar ilerliyor. Bugün sizin için bazı olası belirtileri araştırdık. Eğer bunlardan birini yaşıyorsanız, belki hormonal bir sorununuz olabilir. Hemen bir doktora danışın diyerek başlayalım maddelerimize.

1- Stres hormonunuzun çok fazla çalışması, sizi buzdolabı ile kardeşten öte yapabilir. Eğer bu aralar istemsizce fazla yiyorsanız, yolunda gitmeyen bir şeyler olabilir.

buzdolabi-duzenleme

2- Hormon bozukluğu denince ilk akla gelen istenmeyen ve hatta şaşırtan tüyler. Eğer yüzünüzde tüyler varsa hormonal bir sıkıntı olabilir. Biraz tersi olacak ama aynı şekilde saçlarınız da dökülebilir. Hormon bu işte…

sac-maskesi

3- Bu aralar duygu değişimleri yaşıyor musunuz? Mesela birden çok mutluyken birden siz siz gibi değilseniz belki hormonal sıkıntılar olabilir. Özellikle regl ve menapoz dönemlerinde bu değişikliklerle de karşılaşmak mümkün tabi.

erkekler-hakkinda

4- Tiroit hormonlarındaki sıkıntı, bazı hafıza problemlerine yol açabilir. Yani diyeceğimiz o ki biraz unutkanlık bile hormonal sıkıntıya işaret ediyor olabilir.

kadın-erkek-ilişkisi

5- Kemiklerinizdeki kuvvetsizlik ve halsizlik de hormonal bir belirti olabilir. Aşırı stres altında kalmak, vücudunuzda sıkıntı yaratabilir, kaslarınızı gerebilir.

boyun_ağrısı