Farkında Olmadan da Olsa Öğleden Önce Yaptığınız 7 Sağlık Hatası!

Sabahları dinç kalkıp, güne fişek gibi başlayanlardan değilseniz; belki bu hataları yapıyor olabilirsiniz. Sizin için araştırdık.

1- Ertesi güne hazırlıksız yakalanmak!

Gece gece ne hazırlığı demeyin! Yapışmış bir rimel, darmadağın olmuş bir üst ve jöleli saçlarla güne bir sıfır eksik başlarsınız. Uyumadan önce fazlalıklarınızdan arınmayı ihmal etmeyin, ertesi güne daha kaliteli uyanacaksınız.

makyaj_ hataları

2- Perdeleri kapatmak!

Uyumak için perdelere ihtiyacınız var ama uyandıktan sonra yok. Uyanır uyanmaz perdelerinizi açın ve gün ışığının odanıza dolmasına izin verin. Bu, hem sizi daha hızlı ayıltacaktır hem de gün boyu enerjinizi yüksek tutacaktır; demedi demeyin, tecrübe ile sabit!

perde

3- Yeteri kadar su içmemek!

İçinizi temizleyerek işe başlayın. Ilık bir suyun içine birkaç damla limon damlatmak işinizi görecektir. Midenizi güne hazırlamak bile iyi bir başlangıç.

Woman relaxing outdoors with a glass of water

4- Aç açına spora başlamak!

Tıka basa doyun da demiyoruz ama aç karna spor yapmak, kendinize yapabileceğiniz kötülüklerden biri. Az miktar atıştırdıktan sonra yapacağınız spor, çok daha verimli kılacaktır gününüzü.

diyet-spor

5- Esnememek!

Miskinliğin belirtisi değil. Vücudunuzu esnetmekten bahsediyoruz. Sabah uyanır uyanmaz yapacağınız streching hareketleri, kan akışınızı hızlandıracak ve çok daha güzel bir ‘güne başlama’ adımı olacaktır size.

spor_yapmak

6- Vücut sinyalinizi yanlış anlamak!

Bazı sabahlar stres dolu bir güne uyandığınızı hissedebilir ve vücudunuzun size ‘tatlı ye‘ mesajı verdiğini sanabilirsiniz. Halbuki ihtiyaç protein ve lif olabilir. Sinyalleri sağlıklı olana doğru çevirmeniz, bedeninize olan borcunuz.

lif-zengini-gidalar

7- Masaya dik oturmamak!

Kambur durdukça, öğlene doğru olan sırt ağrınız da şiddetlenecektir. Bunu önlemek için mutlaka dik durun ve işinizin başına dik oturarak geçin. Öğlene doğru sıkıntınız olmayacaktır.

ofis-egzersizi

Her şey basit ipuçlarından ibaret aslında, önemli olan yaşam tabelalarını takip etmek, gerisi çorap söküğü…

Mutlu günler!