Görmezden Gelmemeniz Gereken Eklem Ağrıları

Belki evhamlı insanlardansınız, belki de son dakikaya kadar panik butonuna basmayan rahat yüreklerden 🙂 Sebepli ya da sebepsiz olsa da bazı eklem ağrıları, sağlınız hakkında ciddi ipuçları veriyor olabilir.

Peki hangi vücut ağrılarında doktora görünmeli hangilerinde sakinliği korumalı? Sizin için araştırdık.

eklem_ağrısı

Bu Gibi Ağrılar Varsa Paniğe Gerek Yok!

Sporun faydaları tartışmaya kapalı bir konu. Zayıflatan sporlar, enerji yükselten egzersizler, stres atma yöntemleri, diyet ve spor ikilisi derken farkında olmadan hayatımızı yönlendiren şeylerden biri spor. Aşırı spor yapmanın zararları da ayrı bir gündem maddesi tabi. O zararlardan biri kas yanmaları. Kasların fazla çalışması ve kemiklerin üzerine binen aşırı yük, kas ağrılarına neden olabilir. Eğer spordan hemen sonra bu tip bir ağrı çekiyorsanız endişelenmeye gerek olmayabilir, nedeni spor olabilir. Kas yanmalarının yanı sıra kramplar, kas kasılmaları, kaslardaki liflerde oluşan zedelenmeler ve içinizden bir şey çekiliyormuş gibi olan garip his sporun size bir hediyesi olabilir.

boyun_ağrısı

Doktora Gözükmeniz Önerilen Ağrılar!

Yaşam standardınızı düşürüp sağa sola hareket etmenize engel olan ‘akut ağrılar‘ ile başlayalım. Bu ağrılar düzenli aralıklarla bıçak saplanırcasına hissedilen keskin ağrılardır. Bu tip ağrılar 1 haftayı aşkın süredir sizinleyse, tez vakitte doktora görünmenizde yarar var. Daha önce ameliyat olduğunuz ya da sakatlık yaşadığınız bölgedeki ağrılar dinmiyorsa dikkat; bir sıkıntı olabilir. İlaç aldığınız ya da buz koyduğunuz halde dinmeyen ve sürekli devam eden ağrılara da dikkat etmeli. Tüm bu ağrılar ateş ve yanma ile destekleniyorsa o halde en kısa sürede doktora başvurmanızda yarar var, ihmal etmeyin.

patlicanin-faydalari-karinagrisi

Eğer bu sıkıntılarınız yoksa ve ilk satırlarda yer alan basit ağrılarınız varsa o halde birkaç doğal çözüm üreterek son verelim yazımıza. Ağrılara iyi gelen yiyecekleri listelediğimiz yazımıza göz atabilir ya da doğal ağrı kesici yöntemlerden biri olan pirinç torbasını uygulayabilirsiniz. Pirinç ağrıları keser mi demeden önce ağrı kesen pirinç torbası nasıl hazırlanır sorusunun yanıtına bakmakta yarar var galiba 🙂 Ağrılar için pirinç torbasının nasıl yapıldığını izlemek için tıklayın.