Göz Ağrısını Geçirmenin 7 Yolu

Bazen dışarıdan gelen bir etki bazen de içeriden gelen bir sebepten dolayı oluşabilen göz ağrıları kişiyi çok rahatsız edebilir. Bu ağrılar kısa zamanda geçebilse de haftalarca sürme ihtimalini de taşır. Eğer ki siz de yorgunluk ya da bakteri sebepli bir göz ağrısından şikâyetçiyseniz bunun nedenini bir doktor kontrolü ile kesinleştirdikten sonra şimdi sıralayacağımız yöntemlerden faydalanabilirsiniz. İşte göz ağrısını dindirmenin 7 basit yolu…

  • Kullanılan Poşet Çayları Atmak Yok

Aniden gelen çay krizlerine cevap olarak hayatımıza kolaylık katan poşet çaylar, keyfimizi olduğu kadar sağlığımızı da düşünüyor. Eski zamanlardan beri kullanılan çay tedavisini büyüklerinizden duymuş olabilirsiniz, şimdi ise sıra sizde. Kullandığınız poşet çayları atmak yerine kurumadan ağrıyan gözlerinize koyup bekleterek gözlerinizdeki dayanılmaz ağrıları dindirebilirsiniz.

  • Soğuk Kompres Uygulayın

Gözlerinizdeki ağrıyı dindirmek, kendinizi rahatlatmak için soğuk havlu tedavisinden yararlanabilirsiniz. Havluyu soğuk su ile ıslattıktan sonra ağrı hissettiğiniz gözünüzün üzerinde 5 dakika kadar bekletin. Kısa zamanda ağrıyan gözünüz rahatlayacak, ağrınız hafifleyecektir.

  • Salatalık Dilimi

Salatalık dilimlerinin güzellik amaçlı gözlerde bekletildiğini bilir, gözlerinde salatalık dilimleri ile gezinen kadın profili hepimize tanıdık gelir. Oysa ki salatalık dilimleri akla gelen ilk işlevinin yanı sıra göz ağrılarını dindirmek için de birebirdir. Soğuk su içerisinde 2-3 dakika beklettiğiniz 2 dilim salatalığı gözlerinizde 10 dakika kadar bekletin. Bu yöntem sayesinde kısa zamanda gözlerinizin ağrısından kurtulun.

  • Patates

Patates de tıpkı salatalık gibi hem güzellik hem de ağrı dindirmede oldukça maharetli seçeneklerden biridir. Çiğ patates dilimlerini ağrıyan gözlerinizin üzerinde 15 dakika kadar bekletin. Bu yöntemi haftada 2 kez uygulayarak hem göz ağrılarınızdan kurtulun hem de patatesin yararlı içeriği sayesinde göz çevrenizin gençleşmesini sağlayın.

  • Zeytinyağlı Hamur

Ağrıyan gözlerinizi pratik bir şekilde iyileştirme yöntemlerinden biri de zeytinyağlı hamur kullanmaktır. Bir miktar zeytinyağı ile hamuru güzelce karıştırın. Kopardığınız bir tutam hamuru sakız gibi gerdikten sonra gözlerinizin üzerine koyup yarım saat kadar bekletin. Bu yöntem ile tüm ağrınızı hamur içine çektirebilir, gözlerinizin ağrısını dindirebilirsiniz.

  • Gül Suyu

Gül suyu mis kokusu ve antiseptik özellikleri sayesinde âdeta doğal ilaçlardan biridir. Su dolu bir kâseye 1-2 damla gül suyu ekleyip bu su ile gözlerinizi yıkayın. Kısa zamanda gözlerinizdeki yorgunluk ağrılarından kurtulacaksınız.

Gül Yağı

  • Ballı Süt

Genelde rahat bir uykuya en büyük yardımcı olarak bilinen ballı süt, aynı zamanda göz ağrılarını dindirmenin en iyi yöntemlerinden biridir. Gözlerinizde iltihap kaynaklı bir ağrı söz konusuysa 1 tatlı kaşığı ılık süt ve 2-3 damla baldan hazırladığınız karışımı gözlerinize damlatın. Gözlerinizi birkaç dakika kapalı tutarak bekleyin. Bu yöntemi ağrı geçene kadar günde 2 kez yapın ve balın antibakteriyel özelliği sayesinde ağrılarınızdan kurtulun.