Havasız Ortamlarda Göz Kuruluğunu Önlemenin Doğal Yolları

Kış şartlarından mütevellit, her yer kapalı, her yer havasız, her yer kuru… Hal böyle olunca pek çok rahatsızlığa da davetiye çıkarılıyor haliyle. Onlardan biri de göz kuruluğu. Göz kuruluğunu önlemenin doğal yollarını sizin için araştırdık.

goz_damlasi

Göz kuruluğunu önlemenin ilk ve en önemli yolu bol su tüketimi elbette. Su tüketmek, sadece göz değil cilt kuruluğuna da önemli katkı sağlıyor. Çok basit öneriler, hayat kurtarıyor yani.

Bulunduğunuz ortamın ısısı da göz kuruluğunuza etki ediyor. Eğer çok sıcak bir ortamda çalışmak durumundaysanız, odanın bir köşesine bir kap su koyun ki nem dengesi sağlansın. Böylelikle oda ne kadar kuru olsa da o bir kap su, size fayda sağlayacaktır. Aromatik yağ çeşitleri eklemek de artısı olabilir.

Keten tohumun göz kuruluğuna iyi geldiğini biliyor muydunuz? Yapılan araştırmalara göre keten tohumu, içeriğindeki zengin vitaminler ile göz kuruluğuna olumlu etki ediyor. Göz sağlığımıza iyi gelen bir diğer besin ise Omega 3 zengini somon. Düzenli balık, özellikle de somon tüketmek göz kuruluğunu hafifleten doğal yollardan sadece biri.

Kullandığınız ilaçların yan etkileri de kuruluğa neden olabilir. Bu nedenle ilaç kullanmadan önce prospektüsü okumayı ve ona göre tedbir almayı ihmal etmeyin.