Hemen Üzüm Yemeye Başlamanız İçin 6 Neden!

İhtişamları sofraların göz dolduran güzelliği, lezzetleri yemeklerin en beklenen anı… Suyu ayrı, yağı ayrı, posası apayrı… Bin bir faydası ile sevilen kırmızı meyvelerden birini ağırlıyoruz soframızda bugün; üzüm. Bugüne kadar üzüm hakkında duyduklarınıza bir sünger çekin; neler duyduk bir bilseniz!

1- Radyasyon Terapisi Görenler!

Daha önce duydunuz mu bilmiyoruz ama radyasyon terapisi gören hastalarda, üzüm tam bir koruma kalkanı olarak görev yapıyor. Düzenli tüketildiğinde, radyasyonun vücutta yarattığı olumsuzluklarla baş ediyor, hücreleri yeniden güçlendiriyor.

uzum2

2- Astım Kürü!

Yapılan bir araştırmaya göre üzüm, kür olarak uygulandığında astımı hafifletiyor ve nefes alımını güçlendiriyor. Elbette doktorunuza önden danışın siz yine de ama bunu da kulağınızın bir köşesinde tutun isterseniz…

uzum1

3- Güne Migren ile Uyananlar!

İlaçlar fayda etmiyor ve ev yapımı pratik çözümler arıyorsanız size bir önerimiz var. Sabah erken saatte, 1 bardak üzüm suyu için. Ekstra bir su ya da katkı maddesi olmadan direkt üzümü sıkın ve sek için. Migreninizin azaldığını hissedeceksiniz.

uzum4

4- Üzüm Antibakteriyeldir!

İçerdiği antibakteriyel olma özelliği ile özellikle kışın kapıda olduğu şu günlerde sizi mikroplardan koruduğu yetmezmiş gibi var olanları da yok eder. İster suyunu ister posasını tüketin; kış gelmeden sofranızdan eksik etmeyin.

uzum3

5- Tüm Gözler Üzümün Üzerinde!

Özellikle retina hasarlarında, üzüm adeta ilaç gibi görev yapıyor. İçindeki vitaminlerle göz sağlığınızı koruyor ve hasarları gidererek size gözü gibi bakıyor!

uzum5

6- Yorgunluğa Birebir!

Güne yorgun uyananlardan mısınız? Eğer cevabınız evetse üzüm tüketin! İçeriğindeki vitamin, magnezyum, demir ve fosfor sayesinde sizi hemen ayağa kaldırır ve enerji verir.

yorgun

Meyveler, doğanın bize verdiği doğal mucizeler adeta. İlk adım keşif; geri kalan beslenme şeklinizde bir iki minik değişiklik… Biz MBlog olarak bilinmeyenleri sizinle paylaşmaya devam edeceğiz; bizden söylemesi, sizden uygulaması!