Her Güne Yulaf Ezmesi ile Başlamak İçin 7 Güçlü Sebep

Yulaf ezmesini hayatımıza dahil etmek için artık pek çok nedenimiz var!

  • Kan Şekerini Düzenler

Glisemik seviyesini koruyabilmek ve nişasta sindirimini iyileştirebilmek için güne başlarken yulaf ezmesi tüketmek iyi bir tercihtir. Düzenlenen kan şekeri sayesinde kilo vermenizi önemli ölçüde kolaylaştırabilir, daha sağlıklı bir bedene kavuşabilirsiniz.

yulaf_ezmesi

  • Kolesterolü Dengeler

Kalp ve damar sağlığını önemli ölçüde tehdit eden kötü kolesterol problemine sahipseniz her sabah kahvaltısında yulafa yer vererek kolesterolünüzün dengelenmesini sağlayabilirsiniz.

yulaf

 

  • Kalbi İyileştirir

Yulaf, bol miktarda çözünebilir lif içerir. Bu özelliği sayesinde kalp problemlerinin çözülmesini sağlar. Siz de kahvaltıda yulaf tüketerek daha uzun ve sağlıklı bir ömür geçirmeyi garantileyebilirsiniz.

Yulaf Kepeği

 

  • Açlık Krizlerini Önler

Günün en önemli öğünü olan kahvaltıda yulaf tüketerek gün boyu daha kontrollü olabilirsiniz. Yulaf, içerdiği bol miktardaki lif sayesinde uzun süren tokluk hissi sağlayarak gün boyu açlık krizleri yaşamanızı ve yanlış besin tercihleri yapmanızı engeller.

yulaf

  • Enerji Verir

Bolca koşuşturma ve düşünce gücü gerektiren zorlu bir gün sizi bekliyorsa güne iyi bir kahvaltı ile başlamak şahane bir adımdır. İyi bir kahvaltı ise bir miktar yulafa yer verilen kahvaltıdır desek hiç de abartmış olmayız. Yulaf yiyerek başladığınız günü çok daha enerjik ve kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

yulaf_unlu_mama

  • Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Gün boyu çeşitli bakteri ve virüslere karşı daha dirençli durabilmek için güne yulaf tüketerek başlamak, güçlü bir kalkan edinmektir. Kahvaltıda yulaf tüketmeyip hastalığa yakalandıysanız dahi panik yok; çünkü bir kâse yulaf tüketerek daha çabuk iyileşmeniz de mümkündür.

yulaf-maskesi

  • Sindirimi Rahatlatır

Bir miktar yulaf tükettiğiniz kahvaltı sayesinde sindirim süreciniz daha rahat olur ve bağırsak problemleri ile karşılaşma riskiniz düşer. Rahat bir sindirim süreci sayesinde gün boyu tüketeceğiniz yemeklerin vücudunuzda yağ olarak birikmesini önleyebilirsiniz.