Hiç Aklınıza Gelir miydi? Evinizin En Mikroplu 5 Umulmadık Yeri!

Her ne kadar müptela derecesinde temizliğe düşkün olsanız da ah o görünmeyen mikroplar yok mu? Nasıl da tedirgin eder insanı. Geleneksel kirli yerler olan tuvalet, mutfak lavabosu vb. gibi yerlerin haricinde bugün sizlerle biraz daha dip bucak bir sohbete dalalım istedik. Farkında mısınız bilmiyoruz ama az sonra okuyacağınız yerler mikrop yuvası!

1- Diş fırçası kapları ile başlayalım. Ağzımızdaki mikropların en sadık elçisi olan diş fırçalarının yatağı, evin başlıca mikroplu yerlerinden olabilir.

dis-temizligi

2- Banyo paspasını kirli yapan özellik sadece yerde olması değil aynı zamanda ıslandığı zaman çok yavaş kuruyor olması. Bu da halıdaki mikroplara gün doğduruyor tabi.

banyo-temizligi

3- Buzdolabı kapağı ile devam edelim. Ellerinizi ne kadar yıkasanız da buzdolabı kapağı da kir tutan yerlerden.

buzdolabı

4- Hani o kapınızın hemen önünde duran ve genelde hoş geldin ve güle güle notları ile dile gelen kapı paspası var ya, baş mikrop yuvası! Ayakkabılarınız istediği kadar temiz olsun, o paspas hep kirli hep!

paspas

5- Telefon ekranı ile de finalimizi yapalım. Cep telefonlarının ekranları da kir yumağı. Eliniz temizken de kirliyken de dokunduğunuzu düşünürsek, sanırız listede kalmayı hak ediyor.

android_telefon

Tabi konu dip bucak temizlik olunca bizim ne sözümüz ne videomuz bitiyor. Siz iyisi mi ev bakımı kategorimize bir uğrayın, sizi bekleyen pek çok temizlik sırrıyla tanışın!