Evlerimizin Yeni Misafiri: Hindistan Cevizi Yağını Keşfetmenizi Sağlayacak 7 Fayda

Hindistan cevizi yağı orta zincirli yağ asitleri (MCFA)’ni içerir. Trans yağlara oranla oldukça sağlıklı bir yağ asididir ve metabolizmayı hızlandırır. Ayrıca, bu yağ asitleri yağ olarak vücudunuzda depolanmak yerine hemen enerji haline dönüştürülür, bu da herhangi bir kilo verme programına çok yardımcı olur.

Her şeyden önce, Hindistan cevizi yağı hasar görmeden yüksek sıcaklıklara dayanıklı olduğu için yemeklik yağınızı Hindistan cevizi yağı ile değiştirirseniz hemen sağlığınızı iyileştirmeye başlayabilirsiniz. Fonksiyonel bir gıda olarak kabul edilen organik Hindistan cevizi yağı artık tıp topluluğu tarafından bağışıklık sistemi ile ilgili hastalıklara karşı güçlü bir araç olarak kabul edilmektedir.

hindistan_cevizi

Besleyiciliği, laurik asit denilen üstün bir hastalık savaşı olan yağlı asidi içeriyor olması, lif, vitaminler ve mineraller yönünden zenginliğiyle evimizde bulunmayı hak eden Hindistan cevizi yağının 7 faydası:

1. Formda Kalın

Bu harikulade yağ ile kilonuzu kontrol altında tutmak için metabolizmanızı hızlandırmaya ve düzenlemeye yardımcı olabilirsiniz.

form_tutmak

2. Bağışıklık Sistemine Destek Olur

Organik Hindistan cevizi yağının içinde büyük oranda laurik asit olduğu için, bağışıklık sistemi için güçlendirici etki yapar. Ayrıca bu laurik asitlerin kötü kokuları engelleyerek adeta bir deodorant gibi işlev gördüğünü de söylemeden geçmeyelim.

meyvetabagı

3. Kalp Sağlığınızı Koruyun

Kalbiniz için iyi olan sağlıklı yağlarla dolu hindistancevizi yağı, günlük diyetinize mükemmel bir ektir.

kalp-sagligi

4. Enerji Kaynağı

Hindistan cevizi yağı daha az yorgun hissetmenize yardımcı olur ve metabolizmayı uyararak daha az uykuya ihtiyaç duymanızı sağlar.

hindistancevizi

5. Cildinizi Daha Genç, Pürüzsüz ve Dinç Tutmaya Yardımcı Olun

Hindistan cevizi yağı bir losyon olarak kullanılması cildinizi, saçınızı ve tırnaklarınızı iyileştirmede elastikiyetini de artırarak vücudunuzun nemlendirici ve pürüzsüz yapıya kavuşmasını sağlar.

Hindistan Cevizi Yağının Faydaları

6. Hücrenin Yenilenmesini Arttırın

Metabolik hızınız arttığında hücrenin yenilenmesi hızlanır. Bu, vücudunuzun eski hücreleri daha sağlıklı yeni hücrelerle daha hızlı bir şekilde değiştireceği anlamına gelir.

hindistan-cevizi-yagi

7. Antibakteriyel Özelliğinden Yararlanın

Hindistan cevizi yağı antifungal ve antibakteriyel özelliklere sahiptir. Bir tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağını bir bardak su ile seyreltin ve gargara yapın. Ağzınızın çok ferah koktuğunu hissedeceksiniz. Aynı zamanda ağızdaki zararlı bakteriler yok etmeye yardımcı da olacaktır.

hindistan-cevizi-yaginin-faydalari