Her Akşam Aslanlarla Toplantı Yapanlara; Horlamayı Önleyen 6 Yöntem

Horultularla mahalleyi inletenler!
Aslanlarla bir alıp veremediği olanlar!
Suratındaki kocaman  yastık iziyle “Yok canım uyumuyorum bile ne horlaması!?” diyerek tüm bu olan biteni hunharca ve ısrarla reddedenler! Sobeeee! Sizi yakaladık 🙂

Haydi, haydi itiraf edin horluyorsunuz işte! Niye inkâr ediyorsunuz ki zaten ayıp değil, vah vah değil, sıkıntı değil; hem zaten biz bu işi hallederiz. Sizin için horlamayı önleyen yöntemleri araştırdık. Bi’deneyin isterseniz, en kötü toplantınız uzar :)) 

1- Nemlendirici Kullanın!

Cildinize değil, yani aslında cildinize de uygulayın tabi de konumuz bu değil şuan. Bir buhar makinası ile odanızın nem dengesini sağlayın. En olmadı bir kaba su koyun, o da odanın nemini sağlayacaktır. Cildinize gelince, ballı yulaflı el kremi verelim?

horlamayı_önlemenin_yolları

2- Uyku Pozisyonunuzu Değiştirin!

Söylenene göre sırt üstü yatmak, horlamayı arttırıyormuş. Eğer sırt üstü yatanlardansanız o halde bir de sağ ya da sol tarafınıza yatmayı deneyin. Horlamanız yarı yarıya azalacaktır.

3- Odanızı Daima Temiz / Tozsuz Tutun!

Ölsün mikroplar durumu yani. Minicik toz bile horlamanızı tetikleyebilir. Hazır bahar mevsimi de geliyor; devir dip bucak şart şurt devridir. Bu kelimeleri bize öğreten annelerimize de sevgilerimizle 🙂

4- Uyumadan Önce Boğazınızı / Burnunuzu Temizleyin!

Yüzünüzde hafif bir iğrenme ifadesi olmuş olabilir ama biz sizi düşünüyoruz. Uyumadan önce genzinizi temizleyin, gargara da olabilir belki. İşe yarayacaktır.

5- Yastığınızı Değiştirin!

Yastığınızla vedalaşmak sizin için zor olabilir ancak uyku düzeninizi / horlama şiddetinizi belirleyen de belki odur. Bir deneyin, hem ne kaybedersiniz ki? En kötü eskisini kullanmaya devam edersiniz.

horlamak

6- Rahatlatıcı Bitki Çayları!

Bitki çayları ile aranız nasıl bilmiyoruz ama bazı çayların ruhumuz üzerinde direkt etki ettiğini biliyoruz, fazlasıyla da farkındayız. Mesela portakallı yasemin çayı geldi aklımıza… Tarifini şuradan izleyebilirsiniz.Horlamayı dindirmenin kısa dönem çözümlerini paylaştık ancak işler daha ciddi durumdaysa ve gece kükremeleriniz ile artık bir dünya markasıysanız o halde bir doktora görünmenizi öneririz; genel geçer değil, gelir kalır yöntemi verecektir size.

Yazımıza burada son verir, aslanlara selamımızı iletiriz!

İyi Uykular! 🙂