İnsan Hayret Ediyor: Evinizin Havasını Değiştiren Mucize Bitkiler

Kulağa ilginç geliyor ama duyduklarımıza biz de şaşırdık. Yahu bir bitki insanı mutlu eder mi? Pozitif enerji yayanı bile varmış. Sizin için o özel bitkileri araştırdık.

1- Kaşık Çiçeği

Enteresan bir bitki. “Mutluluk” olarak anılıyor çünkü denilene göre evde bu çiçek varsa o eve mutluluk ve aşk gelir. Sadece havayı nemlendirmekle kalmaz aynı zamanda evin havasını da temizler.

cicek

2- Kahve

Bu bitki, 5-6 yılda bir meyve veriyor. Bu nedenle satın alacaksanız olgun olanından almanızda fayda var. Özelliği, havayı nemlendirmesi ve eve aromatik bir koku yayması. Bu koku da evi ve ruhunuzu ferahlatıyor.

kahve

3- Mersin Bitkisi

İddiaya göre bu bitki yaşlı insanların gençlik iksiri 🙂 Gençleştirme, tazelenme ve ferahlanma gibi özellikler sağlıyor. Ayrıca evin enerjisini de yükseltiyormuş.

mersin_bitkisi

4- Defne

Sadece kendi değil yaprakları da marifetli. Defne yaprağı ile yapacağınız enfes tariflerin yanısıra evin havasını temizleme özelliğine de sahip.

defne

5- Yalancı Servi

Bu bitki de migren ve baş ağrısı gibi hastalıklara iyi geliyormuş. Bu bitkiyi diğerlerinden ayıran bir özellik daha var o da bitkinin kutsallığı. Japon inanışına göre, bu bitki ölü insanların ruhunu taşıyor :S

bitki