Kuşkonmazın 8 Faydası

Adının kuşkonmaz olduğuna bakmayın, sağladığı faydalar sayesinde adeta kuşlar kondurur bünyenize.

Onu ister omletin içinde tüketin ister salatalarınıza yakıştırın; ama mutlaka sıkça yakınınızda bulundurun. İşte kuşkonmaz tüketmek için 8 güçlü sebep!

1. Kemik Sağlığına Birebir

Kemik sağlığı denince akla gelen besinler genelde süt ve süt ürünleri olur; ama burada başka bir kahraman daha var. Kuşkonmaz, içerdiği bol miktarda K vitamini sayesinde kemik sağlığı için önemli ölçüde yararlıdır. Osteoporoz, romatizma gibi kemik hastalıklarının yaşanmasını önler.

kuskonmaz2

 

2. İdrar Söktürücüdür

İçerdiği potasyum sayesinde idrar söktürücü görevi görür. Birçok idrar söktürücü ilacın yerine doğal bir yöntem olan kuşkonmazı tercih etmek son derece yararlı olabilir.

kuskonmaz3

 

3. Adet Şişkinliğine İyi Gelir

İçerdiği aktif amino asitler ve mineraller sayesinde kadınları son derece rahatsız eden adet öncesi şişkinliğinin giderilmesinde yardımcıdır.

kuskonmaz1

 

4. Kanser Düşmanıdır

İçerdiği besin değerleri ile kanserin birçok türünün önlenmesine yardımcıdır, aynı zamanda kanser hastalarının kemoterapi tedavisinde iyi sonuçlar almasına katkıda bulunur.

kuskonmaz7

 

5. Kalp Sağlığını Korur

İçerdiği bol miktarda B vitamini sayesinde vücutta kalp hastalıklarını önleyen asitlerin harekete geçmesini sağlar. Böylece sağlıklı bir kalbe sahip olmaya önemli ölçüde yardımcı olur.

kuskonmaz5

 

6. Sindirime Yardımcıdır

Kuşkonmaz, bol lif içeren besinlerden biridir. Bu özelliği sayesinde kabızlık, hazımsızlık gibi birçok sindirim sorununun çözülmesinde oldukça fayda sağlar.

Kuşkonmazlı Makarna Tarifi

 

7. Anne Adayları İçin İdealdir

Hamile kadınlar, alması gereken folat miktarını en doğal şekilde kuşkonmaz ile sağlayabilir.

hamilelik-tup-bebek

8. Diyet Önerisidir

Kuşkonmaz, oldukça düşük kaloriye ve yüksek besin değerlerine sahiptir. Bu özellikleri ile diyet yapan kişilerin listesinde yer alması doğru karar olacaktır.