Sabah Ritüelinize Alternatif: Limon Suyundan Daha Faydalı 3 İçecek

Sabahları aç karna limon suyu içenlerden misiniz? Mideyi ekşitmesi bir yana aynı zamanda şeker de yemiş oluyorsunuz. Aç karna limon suyu içmenin faydaları tartışılsın biz onun yerine 3 nefis alternatif hazırladık size.

Aslında her gün tükettiğiniz bu üç içecek size en az limon suyu kadar fayda sağlayabilecek ve metabolizmanızı yükseltecektir. Reflü hastalarının mide yanması sorununa da iyi gelir belki.

Kahve ile başlayalım. Hani uzmanlar hep bahsediyor ya ara öğünün öneminden… Bir bardak şekersiz kahvenin iyi bir ara öğün olduğunu biliyor muydunuz? Ara öğün olarak 1 bardak kahve tüketmek aynı zamanda sizi tok tutacaktır. Midenizi rahatlatması ve size enerji vermesi de cabası. Fazlası zarar tabi, onu da not edelim.

jamaika_kahvesi

Bir diğer içecek su. Günde 2 litre su içmenin önemini pek çok kez paylaşmıştık. Sabah aç karna 2 bardak su içerseniz, organlarınızı temizlemiş olursunuz. 2 bardak su içtikten sonra yapacağınız kahvaltı miktarı da oldukça değişecektir çünkü suyun tok tutma özelliği de var. Bu arada bir de ek bilgi verelim. Eğer başınız ağrıyorsa ve ilaçlar fayda etmiyorsa su için. Suyun ağrılar üzerinde mucize etkilerine inanamayacaksınız.

su

Ve bir diğer içecek yeşil çay. Yeşil çay, vücudunuz için iyi bir temizlenme sağlıyor. Metabolizmanızı hızlandırıp, güne daha enerjik başlamanıza neden olabiliyor. Fazlası zarar tabi ancak şunu da belirtmeden geçmeyelim. Özellikle tansiyon hastasıysanız yeşil çay tüketmeden mutlaka doktorunuza danışın çünkü tansiyon üzerinde olumsuz etkileri olabilir.

yesılcay