Limonlu Su İçmenin 7 Faydası

Çok basit gibi görünen limonlu su karışımının vücuda sağladığı faydalardan bahsedelim de hemen siz de düzenli olarak tüketmeye başlayın!

İşte müthiş 7 fayda:

1. Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Limonlu su, güçlü antibakteriyel ve antiviral özelliklere sahiptir. Bu özellikleri sayesinde bağışıklık sisteminizin güçlenmesine yardım eder ve herkes hasta olurken siz sağlıklı bir şekilde hayatınıza devam edebilirsiniz.

limon-detoks

2. Sindirimi Kolaylaştırır

Sabahları aç karna ılık limonlu su içerek metabolizmanızın hızlanmasına katkıda bulunabilir, daha rahat kilo verebilirsiniz.

zencefilli-limonata

3. Toksinlerden Arındırır

Limonlu su; idrar miktarının artmasını sağlar, böylece zararlı olan maddelerin vücuttan atılması kolaylaşır ve idrar yolu enfeksiyonlarından etkili bir koruma sağlanır.

feslegenli-limonata

 

4. Karaciğeri Temizler

Limonlu su, karaciğerdeki sindirim enzimlerini harekete geçirir. Böylece karaciğeri temizler ve daha sağlıklı olmasını sağlar.

limonlu-cay

5. Kanserle Savaşır

Limon, içerisinde tümör önleyici birçok özellik barındırmaktadır. Limonlu su içerek birçok kanser türü riskini kendinizden uzaklaştırabilir, uzun yıllar sağlıklı bir hayat sürebilirsiniz.

nane_limon_cayi

 

6. Enerji Verir

Limon, içerdiği bol miktarda C vitaminin yanı sıra negatif iyon miktarı yüksek nadir yiyeceklerden biridir. Bu özelliği sayesinde vücuttaki pozitif iyonlarla buluştuğu an enerji üretmeye başlar. Limonun bu pozitif özelliği ve hoş kokusu sayesinde ruh haliniz iyileşir.

detoksetkililimonata

 

7. Nefesi Tazeler

Limonlu su, ferahlık sağlayarak ağızdaki kötü kokunun yok olmasını sağlar. Diş ve diş eti rahatsızlıklarına karşı iyileştirici bir etki yaratır.