Lor Peynirinin 5 Faydası

Diğer peynirlere göre daha az yağ ve tuz oranına sahip olması nedeniyle birçok damak zevki tarafından reddedilen lor peynirinin aslında birçok faydası bulunuyor. Bu nedenle lor peynirini sevmeyenlerin acilen sevmeye ve öğünlerinde daha çok yer vermeye başlaması gerekiyor. İşte lor peynirini daha çok tercih etmek için 5 sebep:

1. Çocuk Beslenmesinde Önemli

100 gram kadar lor peynirinde yaklaşık 700 miligram kalsiyum ve 650 miligram fosfor bulunmaktadır. Lor peyniri; yüksek besin değerleri sayesinde özellikle büyüme çağındaki çocukların zihin ve beden sağlığının olumlu yönde gelişmesi açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Lor peynirini çeşitli reçellerle süsleyerek çocuklara sevdirebilir, onların tüketmesini sağlayabilirsiniz.

lor-peyniri1

2. Zengin Protein Kaynağıdır

Zihin ve beden sağlığı için gerekli olan birçok vitamin ve minerali barındıran lor peyniri, yüksek ölçüde protein değerine sahiptir. Bu özelliği sayesinde sporcular ve tansiyon problemi olanlar için doğru bir seçenek olup bolca tüketilmesi gerekmektedir.

lor-peyniri2

3. Kemik Gelişimine Katkı

Lor peyniri tüketerek, daha sağlıklı bir iskelet yapısına sahip olmak mümkün. İçerdiği protein miktarı, kalsiyum değerleri sayesinde çocukların boyunun uzamasını sağlar, menopoz dönemindeki kadınların kemik erimesi gibi problemler yaşamasını önler.

lor-peyniri3

4. Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Birçok hastalığa karşı daha dirençli olabilmenin yolu güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmaktan geçer. Güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmak ise bolca lor peyniri tüketmekten geçer. Lor peyniri, içerisinde bulunan serum protein sayesinde birçok hastalığa karşı daha dirençli bir duruş sergileyebilmenizi sağlar.

lor-peyniri4

5. Yumurtaya Rakip

Yumurta sevmeyen ya da yumurtaya karşı alerjisi olan kişiler için lor peyniri, güzel bir alternatiftir. Yumurtada bulunan ve vücudunuz için gerekli olan proteinleri lor peynirinden sağlayabilir ve eksiklik yaşamazsınız.