Mandalina Yağının Faydaları

Bu zamanların en popüler meyvelerinden; hatta rengi yeşilden turuncuya dönüyor bile. Bu demek ki lezzetler ikiye katlanıyor. Bu yazımızda mandalinanın kendisine değil yağına odaklandık. Mandalina yağı günlük hayatta çok sık kullanılan bir şey olmasa da faydaları şaşırtıyor. Sizin için o faydaları araştırdık.

1- Dişlerin beyazlatılmasında mandalina yağının etkili olduğunu biliyor muydunuz?

beyaz_dişler

2- Böcek ve sinek mevsimi geçmiş olsa da yine de olası haşerelerin yarattığı tahribata birebir iyi geliyor mandalina yağı. Özellikle kaşıntı ve ciltteki şişmelere de iyi geldiği söyleniyor.

bocek

3- Mandalina yağını cildinize tonik olarak uygularsanız, akne oluşumunu önlemiş ve gözenekleriniz ferahlatmış olabilirsiniz.

akne

4- Eğer bu ara kendinizi streste ve gergin hissediyorsanız mandalina yağını koklayın ya da elinize sürün. Burnunuza kokusu geldikçe stresiniz azalacak ve sıkıntınız gidecektir.

stresli_adam

5- Eklem ağrılarınız varsa, mandalina yağı ile vücudunuza masaj yapmayı deneyebilirsiniz. Yağ ve masaj ağrılarınızı dindirebilir ancak öncesinde tüm maddelerimiz için doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin tabiiki…

eklem_ağrısı

Mandalina yağı ile çıktığımız yola mandalinalı tariflerle bir lezzet molası verelim mi? Çikolatalı mandalina mesela nasıl geliyor kulağınıza? Marifetli şefimiz yine döktürdü, tarifi MigrosTV‘de!