Meyve Deyip Geçmeyin; Faydalarına İnanamayacaksınız!

Meyvelerin sağlığımıza olan olumlu faydalarını artık çoğumuz ezberledik; bunu yersek kan yapar, bunu yersek bağırsak çalıştırır, bunu yersek tok tutar. Bu sefer şu meyve konusuna “bilinmeyen” tozu serpmek istedik. İşte o özel meyveler ve şaşırtan yararları…Not: Tıpkı her önerimizde olduğu gibi önemle vurgulamak isteriz ki her cilt ve beden tipi kişiden kişiye değişir. En doğru bilgi için önce doktorunuza başvurmayı ihmal etmeyin.

Elveda Tıkanmış Gözenekler!

Evet, elveda! Çünkü mango bu derde deva. Hem harici hem dahili pek çok faydası olan mango özellikle cilde çok faydalı. Sivilcelerin baş düşmanı mangonun en önemli etkilerinden biri tıkanmış gözenekleri temizlemesi…

cilt bakımı
En Güzel Sarı!The Lemon Juice Diet’ın yazarı Theresa Cheung’a göre limon, içindeki sitrik asit sayesinde  akne problemlerini yenmeye yardımcı oluyor. Limon suyunu ballı su ile karıştırıp sorunlu bölgeye sürün ve durulamadan 15 dakika bekletin. Sonuç, pırıl pırıl bir cilt.

limonun faydaları
Bembeyaz Dişlere Muz Yardımı!İçeriğindeki zengin vitaminler ile özellikle diş sağlığına olumlu etkileri olan muzun, kabuğu da ayrı fayda! Muz kabuğunu dişinize hafifçe sürün; beyazladığını göreceksiniz!

muz ile diş beyazlatma
Doğal Nemlendirici Çilek!Çileğin, cildinizdeki nem dengesini koruyarak doğal nemlendirici etkisini biliyor muydunuz?

doğal nemlendirici çilek
Ödem Düşmanı Maydanoz!

Sebebi belli ya da meçhul şişkinlik ne de çok rahatsız eder bizi? Bunun çözümü maydanoz suyundan geçiyor. Kaynatıp suyunu içtiğiniz maydanoz, vücudunuzda biriken ödem ile vedalaşmanıza yardımcı oluyor.

ödeme karşı maydanoz
Meyvelerin cilt ve beden sağlığına faydalarına değinmişken ve hazır “cilt” üzerinde durmuşken gelin size nefis bir maske tarifi verelim. Üstelik çok pratik. İhtiyacınız olan sadece birkaç kaşık bal. Bal, cildinizi nemlendiriyor ve pırıl pırıl olmasını sağlıyor; rahatlatması da cabası! Cildinize göz çevrenize gelmeyecek şekilde bal sürün ve yaklaşık 10 dakika bekleyin. Ardından hafif dokunuşlarla yıkayın. Cildiniz pamuk gibi olacaktır!