Faydaları Saymakla Bitmiyor: Neden Su İçeyim?

Siz sordunuz biz yanıtlayalım. İşte size su içmeniz için 10 neden!

1- Bağırsakları en iyi çalıştıran yağlayıcı maddedir, kabızlığı önlediği gibi sindirim sistemini de düzenler.

2- Stres, gerginlik ve depresyonun kelime anlamını unutmanıza yardımcı olur. Bol su içerek bu üçlünün yaşam kalitenizi düşürmesine engel olabilirsiniz.

tarcin-yesil-elma-detoksu

3- Uykusuz her gece, yorgun olmaz ölesiye! Su sayesinde uykunuz düzene girer.

4- Ne varsa gençlikte var sözünü değiştiriyoruz; ne varsa suda var! Çünkü su, gün boyu enerjinizi yükseltmenize ve daha dinamik olmanıza yardımcı olur.

5- Kuru ve asi ciltlere su darbesi! Su, cildinizi yumuşatıyor, yumuşayan cilt gerilmiyor, haliyle de kırışıklık oluşmuyor. Yani, yaşlılık kırışıklıklarını önlemek için bol bol su için.

icecek

6- Diyet yapanlar? Kilo vermenin en iyi yolu su içmek. Yarattığı tokluk hissine mideniz minnettar kalacak.

7- Hamilesiniz ve sabah bulantınız mı var? Merak etmeyin, çözümü de var. Tek hece iki harf; su. Suyun gebelikte görülen sabah bulantılarını önemli ölçüde önlediğini biliyor muydunuz?

hamilelikte_su_tüketimi

8- Kararsızlar! Suyun size de faydası var. Su, karar verme ve beyin fonksiyonlarını çalıştırma konusunda adeta bir makine gibi hızlı ve çevik. İçin bol bol!

9- Yaşlılıkta bellek kaybının önlenmesine yardımcı olur. Alzheimer riskini azaltır.

Woman relaxing outdoors with a glass of water

Woman relaxing outdoors with a glass of water

10- Kahve düşkünü müsünüz? Dolaylı olarak kafein… Su içerek vücudunuzdaki bu bağlılığı azaltabilirsiniz. Yanı sıra aynı durum alkol ve bazı ilaçlar için de geçerli. Ey su sen neymişsin meğer!