Ömür Biter Ödem Gitmez Diyenlere #iyigelecek 6 Doğal Çözüm!

“Kilo değil aslında… Ödem var da biraz…”

Belki ‘bahane’, belki ‘banane’ sizin için. Olsun… Biz her iki seçenek için de bir şeyler hazırladık size. Kışın verdiği rehavetle tükettiğimiz hamurların içinden çıkan bedenimiz kâh kilolarla şakalaştı, kâh ödemlerle savaştı… Belki mevsimsel, belki de sağlık sorununa işaret. İşin sağlık bölümü için doktorunuza danışmanızı önererek başladığımız yazımıza ödemin doğal düşmanları ile devam edelim. Bugün sizler için ödem atmanın doğal yollarını araştırdık. Hepsi mutfakta varmış meğer bu bilgiler okumaya değer!

1- Yoğurt!

Yoğurt, prebiyotik etkisiyle doğal bir ödem söktürücü. Yoğurt ile yapılan tarifler için de 4 nefis önerimiz var. Şu linke buyurun!

yoğurt

2- Salatalık!

Gün geçmiyor ki salatalık bir sağlık sorunumuzu daha çözmesin! Kuru havalarda ellerimiz nemsiz kalır; salatalıklı el kremi koşuverir imdadımıza. Akşama misafirimiz olur, şık sunum ararız; salatalık sushi konuverir soframıza.

salatalık

3- Maydanoz!

Soframıza bahar havası getiren yeşil bitkilerden maydanozun artık ödem söktürdüğünü bilmeyen yoktur. Peki, ödem söktürücü özelliği ile bilinen maydanoz ve türevi yeşil bitkilerin tazeliği nasıl koruruz? Otları saklamanın pratik yolu MigrosTV’de!

maydanoz

4- Ananas!

Tropikal meyvelerden biri olan ananasın güçlü bir detoks kaynağı olduğunu biliyor muydunuz? Migros Mağazaları’nda rahatlıkla bulabileceğiniz ananas ile nefis bir kokteyl yapabilirsiniz. Yeşil tropikal kokteyl tarifi için buraya tıklayın. Unutmadan! Sofranızda tropikal ama bir o kadar sıra dışı tariflere yer vermek isterseniz ızgara ananas tarifimize mutlaka göz atın; hayran kalacaksınız!

 

5- Nar!

Minik kırmızı meyvelerden narın ya da nar suyu, ödem söktürme özelliği ile maydanoza rakip! İster sıkıp suyunu için, isterseniz nefis narlı tarifler ile sofranızda kırmızı bir rüzgâr estirin. Nar, ödem düşmanıdır; nokta! Nar sıkarken etrafa bulaşan ve sonrasında çıkmak nedir bilmeyen inatçı lekeleri önlemek için, bir de güzel haberimiz var. Elinizi nar suyuna bulaştırmadan, tek tuşla nefis tarifler hazırlamak için Touch Me Narenciye Sıkacağı‘nı mutlaka deneyin. Ürün detayları için şuraya buyurun!

6- Muz!

İçerdiği potasyum sayesinde ödem söktürme konusunda iddialı bir meyve muz… Cilde sürülse cildi yumuşatır, tüketilse mideyi; daha ne olsun! Çok faydalı olmasına karşın, en büyük dezavantajlarından biri kolay kararması olsa gerek. Peki muzun kolay kararması nasıl engellenir? Sorunun yanıtı için buraya tıklayın!

muz

Ödem atmanıza yardımcı gıdalar serptiğimiz yazımıza burada son veriyoruz. Ancak ne baharı, ne yaklaşan yazı unutmadık. Yaza formda girmenizi sağlayacak birbirinden özel tariflerimiz ile ilerleyen günlerde yeniden buluşalım. Unutmayın; bunları bilmek sağlığınıza #iyigelecek!