Parmağımızla Kilo Verebiliriz: 5 Özel Akupunktur Noktası!

Tabi başlığı okuyunca gönül ister tek bir parmak hareketi ile sizi bilmem kaç küsür kiloluk sıkıntıdan kurtaralım, derdinize çare olalım. Henüz böyle mucizeler hayatımıza girmese de bu akupunktur olayı kilo meselesine çözüm bulacak cinsten. Biz daha önce Beslenme ve Diyet Uzmanı Ayça Kaya ile pek çok bilinmeyene değinmiştik. İşi bir bilene sormak esasımız biliyorsunuz. Ancak bu sefer farklı bir araştırmaya imza atalım dedik. Akupunktur yöntemi ile bazı noktalara dokunarak beynimize ‘yeme’ komutunu verebilmemiz mümkün olabilir. Nasıl mı? Bakın şöyle…

1- Beynin uyarıldığı kilit noktalardan biri. Buraya bir ila üç dakika boyunca bastırın, açlığınızı da bastırmış olabilirsiniz.

kulak

2- Acıktığınızı ya da strese girdiğinizi hissettiğinizde, fotoğraftaki sarı bölgeye 5 dakika kadar bastırın. Stresiniz mucize şekilde azalacaktır.

burun

3- Bu sadece açlığınıza değil ani gelen kramplara da iyi geliyor. Hani denizde falan girerse aklınızda bulunsun.

kramp

4-Bu bölge, vücudun ısı ve nem seviyesinin kontrol noktası. Ne işe yarıyor biz de anlamadık ama paylaşalım dedik fazla bilgi göz çıkarmaz.

kol

5- Burası da vücuttaki basınç noktası. Hani bazen böyle bir basınç, bir gerginlik hissederiz ya işte öyle zamanlarda azıcık bastırmanız yeterli.

ayak