Sağlıklı ve Zinde Kalmanızı Sağlayacak Düşük Kalorili 5 Kahvaltı Fikri

Kahvaltının ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Günün ilk yemeği olan kahvaltı günümüzün nasıl devam edeceğini de belirliyor aslında. Eğer hem zinde kalmak hem de kilo vermek ve ya kilonuzu korumak istiyorsanız kahvaltınız yolda kalmanıza yardımcı olacak gıdalarla doldurmanız gerekir. Ve bunun için vaktiniz olmadığını düşüyorsanız yanılıyorsunuz. Sabahları çok vaktiniz olmasa da kilo vermenize yardımcı olacak pratik kahvaltılar mevcut. Sağlıklı gıda fikirlerine ihtiyacınız varsa , önereceğimiz 5 kahvaltı fikrini deneyin.

kahvalti

1. Avokado Tost

Avokado, kalp için sağlıklı tekli doymamış yağ içeriyor ve bu da karın yağlarından kurtulmanıza yardımcı oluyor. Araştırmalar, avokado yiyerek güne başlayanların daha mutlu olduklarını ve günün ilerleyen saatlerinde daha az aç hissettiğini gösteriyor.

Avokadolu Ekmek Dilimleri Tarifi

2. Yulaf Ezmesi

Eğer kahvaltıyı hafif ve sağlıklı geçirmek istiyorsanız kendi damak tadınıza göre istediğiniz meyvelerle hazırlayabileceğiniz yulaf ezmesi en lezzetli kahvaltılıklardan biridir. Ayrıca sadece sütle değil yoğurtla da hazırlayabiliyorsunuz.

yulaf

3. Smoothie

Sebze ve meyve sularından elde edilen smoothieler metabolizmanızı hızlandıran, şişkinlikleri önleyen, kilo kaybını destekleyen ve yeterli lif elde etmenizi sağlayan bir besindir. Ayrıca smoothie’nizi nasıl tüketeceğiniz tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış.

Ispanaklı Smoothie Tarifi

4. Mini Yumurta Frittataları

Kalorileri düşük, protein açısından yüksek olduğu için, yumurtalar en mükemmel kilo kaybı kahvaltılarından biridir. Sotelenen sebzeler ve iyice çırpılmış yumurtaları fırında pişirerek hazırladığımız bu mini İtalyan omletleri porsiyon kontrolün de size yardımcı olabilir.

Frittata Tarifi

5. Belvita Kahvaltılık Bisküvi

Vitamin ve minerallerle donaltılmış kahvaltılık bisküvinizi sütünüzle beraber tüketerek güne düşündüğünüzden daha da sağlıklı bir başlangıç yapabilirsiniz. Üstelik Belvita Kahvaltılık Bisküvi’nin tadı nefis. Ayrıca 3-4 saate kadar tok tutuyor ve sadece 56 kalori. E daha ne olsun!

Belvita