MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Günde 1 Adet Elma Yemek Nelere Şifa Olur?

mblog_image

Kırmızı, yeşil, sarı gibi çeşitli renkleriyle elma; özellikle kış aylarında birçok insan tarafından sevilerek tüketilen bir meyvedir. İster kabuklu ister soyulmuş olarak ister dilimleyip ister ısırarak tüketilen her bir elmanın vücudumuza sağladığı yararlar da hatrı sayılır kadar fazla. Nasıl mı? Bakın her gün tükettiğiniz 1 elma, vücudunuza ne gibi faydalar getiriyor? İşte günde 1 adet tüketmenin faydaları.

DEVAMINI OKU

İğde Nasıl Kullanılır? Yararları Nelerdir?

mblog_image

İğde; dış görünümü ile yeşil zeytine benzeyen, küçük, çekirdekli, kimine göre hafif mayhoş lezzete sahip olan bir meyvedir. Kuş iğdesi, sultan iğdesi gibi çeşitleri de bulunan bu meyve; içeriğinde sağlığa faydalı birçok özellik barındırır. Herkesin düzenli olarak tüketmesi gereken iğdenin, bakın sağlık için ne gibi yararları varmış…

DEVAMINI OKU

Menopoz Belirtileri Nelerdir?

mblog_image

Menopoz, en basit tanımıyla adet kanamalarının sonlanmasıdır. Genellikle 44-55 yaşları arasında görülse de 30’lu yaşlarda da görülebilen bir durumdur. Gelin, her kadının yaşayacağı doğal bir süreç olan menopoz hakkında daha fazla bilgi sahibi olalım ve bu süreci en rahat şekilde geçirelim. İşte menopoz hakkında bilmeniz gerekenler…

DEVAMINI OKU

Bu Belirtiler Varsa Kalp Spazmı Geçiriyor Olabilirsiniz

mblog_image

Kalp spazmı, tıp diliyle anjina pektoris genellikle daha hafif geçmesi sebebi ile gün içinde birçok insanın karşılaşıp fark edemediği rahatsızlıklardan biridir. Bu nedenle kalp spazmının belirtileri, kalp spazmının etkileri gibi durumlar iyi öğrenilmeli ve ciddi sonuçlarla karşılaşmamak için erken müdahale edilebilmelidir.

DEVAMINI OKU

Zatürre Hastalığı Hakkında 7 Bilgi

mblog_image

Zatürre hastalığı, günümüzde epey gelişmiş tıbba rağmen korku duyulan bir hastalıktır. Geç kalınan teşhis ya da iyi olmayan bir bakım sonucunda hayati tehlikeye kadar giden bu hastalık hakkında gerekli bilgileri öğrenmeli ki süreç tehlikeye girmeden durdurulabilsin.
İşte zatürre hakkında bilmeniz gereken 7 detay…

DEVAMINI OKU

Harekete Geçin: Sürekli Oturmanın 7 Zararı

mblog_image

Günlük hayatımızda bazen masa başı bir mesleğe sahip olmamızdan bazense tamamen keyfi olarak hareket etmeyi ihmal ediyor, sürekli oturmayı tercih edebiliyoruz. Peki ya bu tercihin sağlık için ne kadar zararlı olduğunu bilsek yine de aynı şekilde devam eder miydik? Amiyane bir tabir de kullanmak gerekirse oturarak başarıya ulaşan tek canlı, tavuktur. Biz de tavuk olmadığımıza göre? İsterseniz bu satırlarımızı bir inceleyip hayatınıza hareketli mi yoksa hareketsiz mi devam edeceğinize öyle karar verin. İşte, sürekli oturmanın 7 zararı.

DEVAMINI OKU

Zeytin Çekirdeğinin 6 Önemli Faydası

mblog_image

Zeytin, kahvaltıların vazgeçilmez besinidir. Bazen sade bazense baharatlı bir şekilde küçükten büyüğe herkes tarafından keyifle tüketilir; ancak bir konu vardır ki sürekli tartışılır durur. Evet, zeytin çekirdeğinin yutulmasından bahsediyoruz. Günümüzde çokça tartışılan bir konu olmasına rağmen eski zamanlarda birçok insan, zeytin çekirdeğinin yutulmasından yanaymış; çünkü zeytin çekirdeğinin birçok faydasından haberdarlarmış. Günümüzde ise yapılan birçok araştırmada zeytin çekirdeğinin birçok faydası kanıtlanmış. Gelin o faydalara birlikte bakalım:

DEVAMINI OKU

Armudun 6 Faydası

mblog_image

Armut denince akla gelen ilk cümledir; “Armutun iyisini ayılar yer.” Birazdan sıralayacağımız faydalar ile ayıların ne kadar haklı bir davranışta bulunduğunu görebilir, siz de bu durumu kendi hayatınız için örnek alabilirsiniz, bizden söylemesi.

DEVAMINI OKU

Diş Tartarlarından Kurtulmanın 6 Yolu

mblog_image

Diş taşı olarak da bilinen tartarlar, tükettiğimiz gıdaların zaman içerisinde dişler üzerinde birikip tükürük içerisindeki kalsiyumun çökelmesiyle birlikte sertleşmesidir. Yoğun bakteri içerir ve fırçalamayla çıkmaz. Herhangi bir önlem alınmadığında çeşitli diş ve diş eti hastalıklarına neden olur ve sonunda dişin kaybedilmesine kadar gidebilir. Peki bu tehlikeli tartarlara karşı ne gibi önlemler alabilir ya da onları nasıl yok edebiliriz? İşte detaylar…

DEVAMINI OKU