MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Turşunun 6 Önemli Faydası

13 Ağustos

mblog_image

Neredeyse elimize geçen her meyve ya da sebzeden mis gibi turşular yapabilen bir milletiz. Her yemeğin yanına şahane bir şekilde yakışıp onu tamamlayan leziz turşular aynı zamanda sağlık için de birçok fayda içermekte. Fermente gıdalar arasında yer alan turşular, probiyotik özelliği taşıdığı için özellikle bağırsak sağlığı konusunda oldukça iddialı yiyecekler arasında yer alır.

DEVAMINI OKU

Bağırsak Sağlığını Koruyan 7 Besin

mblog_image

Bağırsaklar, vücudumuzda “ikinci beyin” olarak kabul edilen tek organımızdır. Öyle ki tükettiğimiz her yiyecek ve içeceğe bağlı olarak ruh durumumuz da etkilenebilmektedir. Başka bir deyişle beyinle bağırsakların güçlü bir bağlantı yolu bulunmaktadır. Bu denli önemli bir görevi olan bağırsaklarımıza elbette ki iyi bakmamız lazım, öyle değil mi? Peki neler tüketmeli de bu bağlantı yoluna olumlu bir katkıda bulunabilmeli, bağırsak sağlığını koruyabilmeliyiz?

DEVAMINI OKU

Siyez Bulgurunun 6 Faydası

mblog_image

Son yıllarda gittikçe önemi artan organik beslenme ile biz insanlar sürekli yeni alternatifler keşfetme çabası içerisine girmiş bulunmaktayız. Şimdi size o keşfedilesi, faydalı güzelliklerden biri olan siyez bulgurunu daha yakından tanıtacak, faydalarından bahsedeceğiz.

DEVAMINI OKU

Psikolojik Rahatsızlığın 4 Belirtisi

mblog_image

Ruh sağlığı, başarılı ve mutlu bir yaşam sürebilmek için tıpkı vücudu dik tutmaya yarayan omurga kadar önemlidir. Ruh sağlığınız düzgünse birçok işte başarı ve hayat huzuru cepte demektir; ancak ruh sağlığınız sekteye uğramışsa günlük hayat dahi çok fazla zorluğa takılıyor olma ihtimaliniz oldukça yüksek demektir.

DEVAMINI OKU

Ergenlik Döneminde Kilo Almamak için Bunları Uygulayın

mblog_image

Ergenlik dönemi, ruhu ve bedeni önemli ölçüde etkileyip büyük değişimler yaşatan bir dönemdir. Yükselen hormonlar, duygu değişimleri gibi birçok neden sonucunda aşırı kilo alımı gerçekleşebilir. Bu nedenle beslenmeye ve hareket etmeye her zamankinden daha fazla dikkat etmek gerekebilir.

DEVAMINI OKU

Karıştırmayın: Vegan ile Vejetaryen Arasındaki Farklar

mblog_image

Vejetaryen terimine yeni yeni alışmaya başlarken bir de vegan terimini duymaya başladık. Birçok insan için ikisi de aynı gibi görünse de aslında ayrı ayrı felsefelere sahipler. Peki nedir onları birbirinden ayıran? Gelin birlikte bakalım.

DEVAMINI OKU

Kilo Vermek İçin Kahvaltıda Tüketmeniz Gereken 6 Besin

mblog_image

Kahvaltı; iyi hissetmek ve iyi görünmek isteyenler için günün en önemli öğünüdür. Diyet sırasında ise bu önem daha da artar. Kilo vermeye karar verdiğinizde gün başlangıcından gün sonuna kadar tüm besin seçeneklerinizin doğru olması ve kilo vermeye etki etmesi gerekir. Peki nedir o doğru besinler? Kilo vermek için kahvaltıda hangi besinleri tercih etmelisiniz de daha rahat bir kilo verme süreci yaşayabilesiniz? İşte o besinler!

DEVAMINI OKU

Ahududunun 8 Faydası

mblog_image

Kırmızı meyveler arasında bir başkadır ahududu. Böğürtlene benzerliği, ismine münhasırlığı ile gönüllere taht kurmuştur. Görüntüsüyle, rengiyle, tadıyla ayrı ayrı hayran bırakan ahududuyu şimdi faydaları ile tanıma zamanı! Bakın ahududunun ne gibi faydaları varmış?

DEVAMINI OKU

Şeftalinin Kardeşi: Nektarinin 7 Faydası

mblog_image

İsmi ile benzer, tadı ile akraba, ama kabuğu ile çok farklıdır nektarin. Dememiz o ki şeftali tüylerinden rahatsız olanlar için harika bir alternatiftir. Bolca sulu yapısı ile yazın bunaltan sıcaklarında ilaç gibi gelir. Bakın ilaç gibi gelen başka ne özellikleri varmış?

DEVAMINI OKU