MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Kuru Fasulye Tüketmeniz İçin 10 Sebep

mblog_image

Milli yemeklerimizden biridir kuru fasulye. Yanına pirinç pilavı bir de turşu gelirse dünyanın en şahane menüsü oluverir. İster pilavla kaşık kaşık yersiniz isterseniz de ekmeğinizi suyuna bandıra bandıra yersiniz, tercih size kalmıştır; ancak her şekilde leziz bir yemek olduğu gerçektir.

DEVAMINI OKU

Mideniz Rahat Etsin: İftarda Ne Yemeli?

mblog_image

Uzun saatler süren oruç sonrasında iftar sofrasının eksiksiz olmasını dilediğinizi biliyoruz; fakat önce gözlerinizi doyurmakta fayda olduğunu unutmayın.

DEVAMINI OKU

Daha Rahat Bir Oruç İçin Sahurda Tüketmeniz Gereken 7 Besin

mblog_image

“Uzun saatler süren oruç için uzun süre tok tutan sağlıklı öneriler gerek bize!” diyorsanız doğru başlıktasınız. Daha rahat geçen bir gün için sahurda neler yemelisiniz sizin için derledik, satırlarımızın devamına buyurun. 1. Protein İçerikli Besinler Bol miktarda protein içeren besinler, midede uzun süre durarak tokluk hissinin gün boyu korunmasına yardımcı olur. Böylece midenizi hiç yormayan […]

DEVAMINI OKU

Yeşil Erik Kaç Kaloridir ve Kilo Aldırır mı?      

mblog_image

Yıl boyunca yollarını gözlediğimiz yeşil eriğe kavuştuğumuzda leğenler dolusu yesek hasretimizi ancak öyle sonlandırabilecekmiş gibi hissederiz. Peki, “Bu hasreti sonlandırayım derken ya kilo alırsam?” kaygısını ne yapsak?

DEVAMINI OKU

Ofis Çalışanları İçin Sağlıklı Beslenme Önerileri

mblog_image

Ofis çalışanı demek, belirli bir düzeni olan ve hareketli yaşamı kısıtlanan biri olmak demektir. Kısıtlanan hayatlar, kısıtlanan hareketlerden ister istemez bedenler de nasibini alır ve kilo almaya başlar; ama bu durumu hiçbir şey yapmadan kabullenmek olmaz.

DEVAMINI OKU

Beyaz Çayın 7 Faydası

mblog_image

Siyah çay, yeşil çay olur da beyaz çay olmaz mı? Bugüne kadar tanışmadıysanız ona bir “merhaba” demeye hazırlanın. Bakın, beyaz çayın ne gibi faydaları varmış?

DEVAMINI OKU

Kara Eriğin 6 Faydası

mblog_image

Karalar bağlamak fenadır, kara kedi görmek uğursuzluktur demelerine ne kadar inanırsınız bilemeyiz de kara erik tüketmenin kesinlikle şifa olduğunu söyleyebiliriz. Bakın kara eriğin ne gibi faydaları varmış…

DEVAMINI OKU

Geldi Gönlümüzün Sultanı: Yeşil Eriğin Faydaları

mblog_image

Baharın habercisi, yazın öncüsü olan yeşil bir müjdedir erikler. Tezgahlarda gördüğümüz ilk an gözlerimizden kalplerin fışkırmasına neden olur ve onu bir an önce kaselerimize doldurup hiç sayı gözetmeksizin tuza bana bana tüketmek isteriz. Yeşil eriği iyi ki de bu kadar çok seviyoruz, çünkü bakın ne gibi faydaları varmış.

DEVAMINI OKU

Limonlu Su İçmenin 7 Faydası

mblog_image

Çok basit gibi görünen limonlu su karışımının vücuda sağladığı faydalardan bahsedelim de hemen siz de düzenli olarak tüketmeye başlayın!

DEVAMINI OKU