MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Çorbaların Faydaları

mblog_image

Türk mutfağının en sevdiğimiz, vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan çorbanın yerini tutacak başka yiyecek yoktur diyebiliriz. Pek çok farklı malzemeyle harika lezzetlere bizi ulaştıran çorbalar sadece iyi bir başlangıç olmanın yanı sıra ”sıcak bir tas çorba” geleneği ile kırk yıl hatırını da sürdürüyor. Özenle hazırlanmış en gösterişli sofralardan yerde bağdaş kurularak yenilen öğrenci yemeklerine kadar her eve giren çorbaların faydalarını sizler için araştırdık.

DEVAMINI OKU

6 Maddede Yeşil Kahve

mblog_image

Biz kadınların gün içinde koşturması bitmek bilmez. Bu yoğun tempo içerisinde bir bardak yeşil kahve içmek hiç de fena olmaz öyle değil mi?

DEVAMINI OKU

Kış Hastalıklarına Geçit Vermeyen 6 Meyve

mblog_image

Bu meyveleri tüketmeye başladığınız andan itibaren kış aylarında kapınızı çalan hastalıklardan korkmanıza gerek yok. 

DEVAMINI OKU

Yatağa Düşmeden Gribi Atlatmanın 5 Yolu

mblog_image

Soğuk algınlığına yakalanacağınızı hissettiğiniz anda bu basit yöntemleri deneyin ve yatağa düşmeden grip sezonunu atlatın.

DEVAMINI OKU

Kış Güzeli Kivinin 6 Faydası

mblog_image

Sağlık açısından, elmaya portakala verdiğimiz önemi vitamin ve mineraller açısından onlar kadar zengin olan kiviye de vermenin zamanın gelmedi mi? Bakın bu küçük meyvenin ne kadar çok faydası varmış.

DEVAMINI OKU

Kalsiyum Zengini 8 Yiyecek

mblog_image

Kalsiyum genellikle koyu yapraklı yeşilliklerde ve süt ürünlerinde bulunur. Kısaca hangi gıdalarda daha fazla kalsiyum bulunduğunu gözden geçirelim.

DEVAMINI OKU

Kalsiyum Oranı Yüksek 6 Gıda

mblog_image

Sağlığımızı yakından ilgilendiren vitaminlerin başında gelen kalsiyum vücuda pek çok açıdan faydalı. Vücudumuzdaki kemik ve diş gelişiminin sağlıklı şekilde tamamlanmasına yardımcı element kalsiyuma bebeklikten itibaren öğünlerimizde yer vermemiz gerekiyor. Aynı zamanda kalp basıncını düzenleyen ve kalbi korumamıza yardımcı olan kalsiyum içerikli yiyeceklere hep birlikte göz atalım:

DEVAMINI OKU

Yaşlanma Karşıtı 8 Kırmızı Meyve

mblog_image

Şimdi gelin yaşlanma karşıtı mucize kırmızı meyvelere bir göz atalım. İçlerinden bir tanesi pek ünlü üstelik!

DEVAMINI OKU

Bitter Çikolatanın Sağlık Üzerindeki 5 Tatlı Etkisi

mblog_image

Tatlı krizlerinin pratik kurtarıcısı olan çikolata sadece mutluluk hormonu salgılamak kalmıyor sağlığımız üzerinde de oldukça faydalı etkiler yaratıyor. Özellikle bitter çikolatanın düzenli olarak tüketilmesi gerektiğini belirten uzmanlar beyinden cilt sağlığına kadar çikolatanın tatlı etkilerini şu şekilde sıralıyor… 1. Gerçek kakaodan yapılmış kaliteli bir bitter çikolatanın vücut için yararlı besin ögelerini içerdiğini biliyor muydunuz? Bitter çikolata […]

DEVAMINI OKU