MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Su İçmenin Vücudumuza 10 Faydası

mblog_image

Tüm canlıların hayat kaynağı olan içecek, su! Kilo vermeye yardımcı olmaktan tutun, cilt güzelliğine kadar hayatımızı sağlıklı sürdürebilmek için gerekli olan her şeyi yapabilecek güçte, sihirli bir iksir gibi.

DEVAMINI OKU

Lohusa Şerbeti Nedir, Faydaları Nelerdir?

mblog_image

Lohusa şerbeti, Osmanlı’dan günümüze kadar ulaşmış hoş bir içecek sunma geleneğidir. Rengiyle gözlere, lezzeti ile damaklara hitap eden mis kokulu lohusa şerbeti; yeni doğan bebeği ziyarete gelenlere ikram edilir.

DEVAMINI OKU

Güne İyi Başlamak İçin Etkili 9 Öneri

mblog_image

Gelin, güne en güzel şekilde başlamaya gayret edelim ki bütün gün hatta bütün hafta güzel geçsin.

DEVAMINI OKU

Hangi Spor Ne Kadar Kalori Yaktırıyor?

mblog_image

Her gün kilo vermenin bin bir türlü yolunu araştırıyor, şok diyetler uygulamak için uğraş veriyoruz. Aslında şok diyetlere falan hiç gerek yok, günlük hayatınıza ekleyeceğiniz birkaç egzersiz, çıkaracağınız birkaç yiyecek ile yüksek miktarda kaloriye veda edip kilo vermenizi kolaylaştırabilirsiniz.

DEVAMINI OKU

Migrene Karşı Etkili 10 Yöntem

mblog_image

Migren ağrılarınızın büyük ölçüde azalmasına yardımcı olacak 10 yöntemi satırlarımızın devamında bulabilirsiniz. Şimdiden bol şifa, kaygısız bir baş dileriz!

DEVAMINI OKU

İyi Hissetmenizi Sağlayacak 9 Meditasyon Çeşidi

mblog_image

Meditasyon, Latince “meditatio” kelimesinden türetilmiş, sözcük anlamıyla birçok Batı dilinde “derin düşünme” anlamına gelmektedir.

DEVAMINI OKU

Alzheimerden Korunmanın 9 Etkili Yöntemi

mblog_image

Alzheimer; demans hastalıklarından, maalesef gittikçe daha sık görülmeye başlayan öncelikli olarak 60 yaş ve üzeri kişilerde oluşan nörolojik bir rahatsızlıktır. Beynin bazı bölümlerinin zaman içinde gördüğü hasarlar sonucu tüm entelektüel faaliyetler, günlük işlev ve davranışların bozulması, kişinin anılarından, yakın çevresinden hatta kendinden uzaklaşması gibi belirtilerle kendini göstermeye başlar. Tedavisi kesin olmayan hastalığı ilk tanımlayan kişi ise Alman Nöropsikiyatrist Alois Alzheimer’dir.

DEVAMINI OKU

Otizm Hakkında 7 Bilgi

mblog_image

Otizm; bireyin dış dünyadaki uyaranları algılayıp onların düzenlenerek kullanılmasını etkileyen, yaşam boyu devam eden gelişimsel bozukluktur. Kaynağı psikolojik değil, nörolojiktir.

DEVAMINI OKU

Veganlık Hakkında 6 Bilgi

mblog_image

Genel olarak etçil bir damak zevkine sahip milletken birden hayatımıza “vejetaryen” diye bir tanım girdi. Vejetaryen tanımına zor da olsa alışmışken bu kez “vegan” diye bir tanım geldi çattı. Daha önceleri bu kelimeyi, duyduğumuz an şaşkınlığımıza engel olamazken şimdilerde kendisine yavaştan alıştık ve hakkında daha fazla bilgi sahibi olduk. Hâlâ bilmeyenler için veganlıktan birkaç madde ile bahsetmek istiyoruz, hadi başlayalım.

DEVAMINI OKU