MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Serpiştirin: Tarçının 6 Faydası

mblog_image

Bazen çayını içtiğimiz bazen yemeklere malzeme ettiğimiz bazen de tatlıların üzerine serpip lezzetlerini tamamladığımız baharatlardan biri olan tarçını kimler seviyor? Tarçını eğer ki seviyorsanız çok şanslınız çünkü o da size teşekkür etmek için birçok faydasını sunmaya hazır. Tarçın o denli güçlü ve faydalı bir baharat ki binlerce yıldır tıbbi alanda birçok kez kendisinden faydalanılmıştır. Peki nedir o faydalar? İşte tarçının şimdiye kadar belki de akınıza hiç gelmeyen 6 faydası.

DEVAMINI OKU

Mandalinanın Mutlaka Bilmeniz Gereken 7 Önemli Faydası

mblog_image

Mevsimin en güzel meyvelerinden biridir mandalina. Ne yıkama derdi vardır ne de dilimleme! Mis kokusu ile mest eder, lezzeti ile büyüler, vitaminleri ile sağlık verir. Mandalinayı seviyorsanız ne âlâ; ancak sevmiyorsanız acilen ona alışmanız gerekiyor. Çünkü o sunduğu birçok fayda ile sizi sevmeye çok hazır. İnanmıyorsanız buyurun, işte mandalinanın 7 faydası.

DEVAMINI OKU

Üşenmek Yok: Keselenmenin 8 Faydası

mblog_image

İyi bir keseye sahip olup banyo sırasında iyi bir şekilde keselenmek hem beden hem de zihin sağlığı için son derece önemlidir. Bu nedenle banyo yapma sırasında sadece şöyle bir su dökünmek yerine deri üzerindeki tüm gözenekleri rahatlatan iyi bir keselenme sürecini atlamamak gerekir. Siz bu kurala uyanlardan mısınız, yoksa üşenenlerden mi? Eğer ki üşenenlerdenseniz acilen bundan vazgeçip keselenme alışkanlığını kazanmanız gerekir; çünkü keselenmenin birçok faydası mevcut. Peki nedir o faydalar? Gelin birlikte bakalım.

DEVAMINI OKU

Sonbahar Hastalıklarından Nasıl Korunursunuz?

mblog_image

Yaz mevsiminin sıcakları yatıştı, sırada sonbaharın hafiften soğumaya başlayan, biraz hüzünlü, ama çokça nefis havası var.

DEVAMINI OKU

Kalbi Koruyan 8 Besin

mblog_image

Kalp; vücudumuzun âdeta ana merkezi, ana şartellerinden biridir. Geri kalan tüm organlarımızın işlevini kusursuz bir şekilde devam ettirebilmesi için önemli görevlerin düştüğü kalbimize iyi bakmalı, gereken özeni göstermeliyiz. Mesela bu özene besin tercihlerimizi iyi yaparak başlayabiliriz. Bazı besinlerin kalp sağlığı için daha yararlı olduğunu bilmeli ve o besinlere ağırlık vermeliyiz. Peki nedir kalp sağlığı için önemli olan besinler? Gelin birlikte bakalım:

DEVAMINI OKU

5 Yıldır Farkındalığı Yükseltiyoruz!

mblog_image

Pembe Top sahaya iniyor, Migros 5. yılında farkındalığı yükseltiyor!

DEVAMINI OKU

Acele Etmek Yok: Yavaş Yemek Yemenin 6 Faydası

mblog_image

Yemek yemeyi seviyor, çoğu zaman doymak değil keyif almak için yiyoruz. Eşsiz yemeklerin lezzetine karşı daha aceleci davranıp tabağımızdakileri çabucak bitirmeyi hedefliyoruz. Bu durumda elbette ki kilo almak, kaçınılmaz hale geliyor. Ancak yemek miktarını azaltamıyor olsanız bile biraz olsun frenleyip daha yavaş yiyerek daha az kalori almanızı sağlayabilirsiniz. Yavaş yemek yemenin bu ve bunun gibi birçok faydasına gelin birlikte bakalım.

DEVAMINI OKU

21 Eylül Dünya Alzheimer Günü: Alzheimer Hastalarına Nasıl Davranmalı?

mblog_image

Alzheimer; demans hastalıklarından, olarak 60 yaş ve üzeri kişilerde oluşan nörolojik bir rahatsızlıktır. Beynin bazı bölümlerinin zaman içinde gördüğü hasarlar sonucu tüm entelektüel faaliyetler, günlük işlev ve davranışların bozulması, kişinin anılarından, yakın çevresinden hatta kendinden uzaklaşması gibi belirtilerle kendini göstermeye başlar. Tedavisi kesin olmayan hastalığı ilk tanımlayan kişi ise Alman Nöropsikiyatrist Alois Alzheimer’dir.

DEVAMINI OKU

Balık Sezonu Açıldı: Balık Yemenin 10 Faydası

mblog_image

Omega-3 denince akla gelen ilk besin olan balık, birçok faydalı özelliği sayesinde vücudumuz için âdeta bir ilaç niteliğindedir. Durum böyle olunca, eğer bir de hazır balık mevsimindeyseniz gerekeni yapmalı ve haftada en az 2 kez balık yemeyi ihmal etmemelisiniz.

DEVAMINI OKU