MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Yüksek Tansiyonu Düşüren 6 Besin

mblog_image

Yüksek kan basıncı; yani hipertansiyon insan sağlığını tehdit eden önemli rahatsızlıklardan biridir. Yüksek tansiyon sonucunda felç ve ölüme kadar birçok ciddi sorun yaşanabilir.

DEVAMINI OKU

Keten Tohumu Faydaları

mblog_image

Keten tohumu, maalesef ki her evde bulunan malzemeler arasında değildir; hatta birçoğunuz şu an bu isimle ilk kez karşılaşıyor olabilirsiniz. Bu yazımız sayesinde iyi ki daha da fazla zaman kaybetmeden keten tohumu ile karşılaştım diyeceksiniz; çünkü keten tohumunun unutkanlıktan kanseri önlemeye kadar birçok faydası mevcut. Hadi gelin keten tohumunun faydalarına birlikte bakalım.

DEVAMINI OKU

Stres ile Başa Çıkabilmek İçin 8 Yol

mblog_image

Stres, hayatımızda en uzak durmamız gereken ama maalesef ki en yakın olduğumuz faktörler arasında yer alır. Zihinsel ve bedensel sağlığımızı önemli ölçüde etkiler. Modern dünyanın, şehir yaşantılarının en büyük sorunudur.

DEVAMINI OKU

Erkekler Kas Yaparken Bunlara Dikkat Edin

mblog_image

Yoğun çalışma hayatı, vakitsizlik derken spor yapmak birçok insan tarafından ikinci plana atılıyor, bir de beslenmeye dikkat edilmezse vücutlar yağ ile kaplanmaya kilo almaya başlanıyor.

DEVAMINI OKU

İncirin 8 Faydası

mblog_image

Sonbaharın en güzel meyvelerinden biridir incir. Nefis lezzeti ile âdeta doğal bir tatlı gibidir. İçi bal dolu, yumuşacık incir; tüketen kişiye lezzetinin yanı sıra sonsuz fayda sunar. O faydalardan birkaçını yazımızın devamında sizin için derledik. İşte detaylar!

DEVAMINI OKU

Boyun Tutulmasına İyi Gelen 7 Yöntem

mblog_image

Boyun tutulması; yorgunluk, fazla cereyanda kalma, yanlış yastıkta yatma gibi birçok sebeple meydana gelerek günlük hayatı oldukça etkileyen problemlerden biridir. Her yaşta görülebilen, geçici bir problemdir; ancak geçmeyip ağrıya dönmeye başlarsa bunun sebebi boyun tutulması değil, boyun fıtığı olabilir ve çaresine acilen bakılması gerekir.

DEVAMINI OKU

Çitleme Zamanı: Kabak Çekirdeğinin Faydaları

mblog_image

Güzel bir film izlerken, heyecanlı bir kitabın satırlarını okurken, vize sınavlarına hazırlanırken sırf zamana keyif katsın hatta ağzımızı oyalasın diye çitletmeye başladığımız kabak çekirdeğinin birçok faydası olduğunu düşünür müydünüz? İşte kabak çekirdeğinin akla gelmeyen 7 faydası.

DEVAMINI OKU

Baş Dönmesine İyi Gelen 7 Yöntem

31 Ağustos

mblog_image

Birden oluşan baş dönmeleri günlük hayatınızın akışını önemli ölçüde etkiler. Baş dönmeleri; çeşitli nörolojik rahatsızlıklar, psikolojik sorunlar, kansızlık, kalp hastalıkları, tansiyon kaynaklı oluşabildiği gibi açlık gibi basit bir sebepten ötürü de oluşabilmektedir. Sebebi iyi araştırılmalı ve gereken önlemler alınmalıdır.

DEVAMINI OKU

Kilo Verdikten Sonra Geri Almamak İçin Bunları Yapın

30 Ağustos

mblog_image

Kilo vermenin ne kadar zor, emek ve en çok da irade gerektiren bir süreç olduğunu hepimiz biliriz. Sonunda kavuşacağımız fit bir vücut ve sağlıklı değerler için tüm zorluklara göğüs gerip istediğimiz sonuçlara ulaşırız. Peki ya sonrası? İstediğimiz sonuçlara ulaştıktan sonra tedbiri elden bırakmalı mıyız? Elbette ki hayır, tüm emeğinize değsin diye ulaştığınız kiloyu daima koruyabilmek için de dikkatli ve düşünerek adımlar atmak en doğru karar olacaktır. Peki nedir o adımlar?

DEVAMINI OKU