MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Düzenli Olarak Koşu Yapmak İçin 9 Sebep

mblog_image

“Çok yoğun bir iş hayatım var, spor salonuna ayıracak bir bütçem yok” gibi tüm bahaneleri bir kenara atın ve hayatınıza bin bir fayda sağlayacak, maliyetsiz ve kolay bir aktiviteyi ekleyin.

DEVAMINI OKU

 Süzme Yoğurdun 7 Faydası

mblog_image

Süzme yoğurdu, diğer yoğurtlara göre daha çok sevilen seçeneklerden biridir. Hafif ekşi ve koyu kıvamı ile damaklarda eşsiz bir iz bırakır ve kendine bağımlı hale getirebilir. Onu ister kaşık kaşık tüketir istersek de ekmeğe sürerek tüketiriz. Her haline bayılırız, iyi ki de bayılırız. Bakın, süzme yoğurdun bilmediğimiz ne kadar faydası varmış!

DEVAMINI OKU

Yoğurt Suyunu Dökmeyin, İşte Yoğurt Suyunun 10 Faydası!

mblog_image

Çoğu zaman lavaboya yolladığınız yoğurt suyunun bu faydalarını öğrenince önceki döktükleriniz için çok pişman olacak, neredeyse onlardan özür dilemek isteyeceksiniz demedi demeyin.

DEVAMINI OKU

Zeytin Çekirdeklerinin 6 Faydası

mblog_image

Kahvaltıların peynirden sonra gelen minik kahramanları! Sağlıklı bir atıştırmalık olarak da düşünebileceğimiz zeytinlerin lezzetine dalıp onlarca tüketebilir, kalan çekirdeklerine baktığımızda ne kadar yediğimize dair şaşırabiliriz.

DEVAMINI OKU

Meme Kanserinde Erken Teşhis için Kendi Muayenenizi Yapmanın 3 Yolu

mblog_image

Kadınların korkulu rüyası olan meme kanseri, erken tanı ve tedavi sayesinde kolayca atlatılabilen hastalıklar arasındadır. Erken tanı ve tedavi süreci de ilk olarak sizin ellerinizde. Evet, ellerinizde. Herkesin kolayca yapabileceği, küçük ve basit birkaç hareketi kapsayan meme muayenesi ile meme kanseri için erken önlem alabilir, paha biçilemez sonuçlar elde edebilirsiniz.

DEVAMINI OKU

Vertigo Hakkında 7 Bilgi

mblog_image

Vertigo; son günlerde gittikçe artmaya başlayan, kişinin günlük hayatını önemli ölçüde etkileyen rahatsızlardan biridir. Etrafımızda vertigo tanısı konan birçok insan tanımaya başladık ya da o insanlardan biri olduk bile. Peki bu rahatsızlığı yakından tanıyor muyuz? Gelin onu yakından tanıyalım ve daha tedbirli olabilelim.

DEVAMINI OKU

Çaya Limon Dilimi Eklemenin 6 Faydası

mblog_image

Yoğun geçen bir gün içerisinde sıcacık, demli bir mola vermenin iyi gelmediği bir ruh hali yoktur. Kimisi bu güzel mola için çayın yanına ufak atıştırmalıkları yakıştırır, kimisi de çayı gördüğü an “Bir dilim de limon alabilir miyim?” sorusunu yöneltir. Hangi tarafın keyifli, hangi tarafın sağlıklı tercih yaptığı tartışılır; ama biz hiç uzatmadan çay ve limon ikilisinin ne gibi yararları olduğundan kısaca bahsedelim.

DEVAMINI OKU

Ara Öğün Faydaları, Neden Ara Öğün Atlamamalıyız?

mblog_image

Büyük bir çoğunluğun yaptığı önemli yanlışlardan biri ara öğünleri atlamaktır. Ara öğünleri atlayarak daha az yiyip daha fazla kilo verileceğine inanılır; ancak durumlar hiç de öyle değildir. Peki nasıldır gelin birlikte bakalım. İşte ara öğünleri önemsemeniz gerektiğini ispatlayan 9 sebep:

DEVAMINI OKU

Normal ve Sezaryen Doğum Karşılaştırması

mblog_image

Zorlu bir hamilelik sürecini geride bırakmak üzeresiniz. Minik bebeğinizi kucağınıza almak için sabırsızlanıyorsunuz. Ona sağlıkla, kolay bir şekilde kavuşabilmenin heyecan dolu hayallerini kuruyorsunuz. Hastaneye giderken olması gereken doğum çantası, bebeğinizin odası, kıyafetleri derken tüm hazırlıklar hazır; ama en önemli detaya belki hâlâ karar veremediniz. Evet, bebeğinizi dünyaya getireceğiniz doğum yönteminden bahsediyoruz. Normal doğum mu tercih edeceksiniz, yoksa sezaryen doğum mu? Bu soru kafanızın içinde haftalardır çarpışıyor, bir türlü sonuca ulaşamıyorsanız size yardımcı olacak birkaç bilgi yazımızın devamında!

DEVAMINI OKU