MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Ara Öğün Faydaları, Neden Ara Öğün Atlamamalıyız?

mblog_image

Büyük bir çoğunluğun yaptığı önemli yanlışlardan biri ara öğünleri atlamaktır. Ara öğünleri atlayarak daha az yiyip daha fazla kilo verileceğine inanılır; ancak durumlar hiç de öyle değildir. Peki nasıldır gelin birlikte bakalım. İşte ara öğünleri önemsemeniz gerektiğini ispatlayan 9 sebep:

DEVAMINI OKU

Normal ve Sezaryen Doğum Karşılaştırması

mblog_image

Zorlu bir hamilelik sürecini geride bırakmak üzeresiniz. Minik bebeğinizi kucağınıza almak için sabırsızlanıyorsunuz. Ona sağlıkla, kolay bir şekilde kavuşabilmenin heyecan dolu hayallerini kuruyorsunuz. Hastaneye giderken olması gereken doğum çantası, bebeğinizin odası, kıyafetleri derken tüm hazırlıklar hazır; ama en önemli detaya belki hâlâ karar veremediniz. Evet, bebeğinizi dünyaya getireceğiniz doğum yönteminden bahsediyoruz. Normal doğum mu tercih edeceksiniz, yoksa sezaryen doğum mu? Bu soru kafanızın içinde haftalardır çarpışıyor, bir türlü sonuca ulaşamıyorsanız size yardımcı olacak birkaç bilgi yazımızın devamında!

DEVAMINI OKU

Makarnanın 11 Faydası

mblog_image

Öğrencilerin gözde lezzeti, orta direk ailelerin baş kurtarıcısı, çalışan kişilerin evlerine döndüğünde pratik bir şekilde sofra kurma çabasının en yardımsever elemanıdır makarna. En lüks restoranların da okul kantinlerinin de menüsünü süsler, tercih edenini her yönden mutlu eder. Her yönden evet, çünkü sağladığı kolaylık ve pratikliğin yanında makarnanın insan sağlığı için daha birçok faydasının olduğunu biliyor musunuz? O önemli faydalardan 11 tanesini sizin için derledik.

DEVAMINI OKU

Moringa Çayı ile Tanışın

mblog_image

Moringa çayını şu an belki ilk kez okuyor olabilir ve “O da nesi?” gibi tepkiler veriyor olabilirsiniz; ancak o son günlerde oldukça popülerlik kazanıp insanlar arasında yaygın bir kullanım göstermeye başladı bile. Hadi siz de onunla tanışmaya daha fazla geç kalmayın.

DEVAMINI OKU

Diğer Yağlara Göre Zeytinyağının Farkları

mblog_image

Beslenmemizde yiyecek seçimi ne kadar önemliyse o yiyeceklerin pişmesinde kullandığımız yağın seçimi de o denli önemlidir. Sıvı yağ, margarin, tereyağı gibi seçimler yerine zeytinyağı tercih etmemiz gerektiğini sürekli okuyor, duruyor, söylüyoruz. Peki neden zeytinyağı diğer yağlara göre daha sağlıklı? Zeytinyağının insan sağlığı için faydaları nelerdir?

DEVAMINI OKU

Öksürüğü Kesmenin Etkili 6 Yolu

mblog_image

Kesilmeyen bir öksürük kadar rahatsız eden pek az konu vardır şu hayatta. Tekrarlanan ses, tahriş olan boğaz, sızlamaya başlayan göğüs bölgesi… Rahatsız oluyor ve bir an önce çözmek istiyorsunuz; ama bir yandan da kimyasal ilaçlar kullanmak istemiyorsanız haklısınız. Bakın burada neler var, ilaç kullanmadan doğal mı doğal yöntemlerle öksürüğe nasıl veda edebilirsiniz bakalım. 1. Karabiberin […]

DEVAMINI OKU

B12 Vitamini Hakkında 10 Önemli Bilgi

mblog_image

B12 vitamini hakkında 10 önemli bilgi ile karşınızdayız!

DEVAMINI OKU

Buğday Ununun11 Faydası

mblog_image

Ekmeksiz doymayan, hamur işi olmadan yaşayamayan bir milletiz malum. Bunların yapımında buğday unundan yararlanırsak hem seçimlerimizin tadından hem de sağlığımızdan vazgeçmemiş oluruz.

DEVAMINI OKU

Kefir İçmek için 10 Sebep

mblog_image

Garip bir içecektir kefir. Biraz süt biraz da ayranın ortada kalmış hali gibidir. Özellikle Kafkas Türkleri ve Rusların baş içeceklerinden biridir. Lezzet açısından iyi bir tarifi olmasa da faydaları açısından epey sevilesidir. Kefir sevmeyenlerin bir an önce sevmesi için 10 sebebi sizin için derledik. Bakın çoğunluğun burun kıvırdığı kefirin sağlık için sağladığı yararlar nelermiş?

DEVAMINI OKU