MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Tahıl Tüketiminin Sağlık Açısından 8 Önemi

mblog_image

Uzmanlar her geçen gün beslenme listemizde beyaz un yerine tahıl türlerini tercih etmemizin sağlık açısından çok daha faydalı olduğundan bahsediyorlar. Bize de aslında sadece uygulama kısmı düşüyor. Beyaz ekmek yerine çavdar ekmeği, beyaz pirinç yerine kepekli pirinç tercih etmek gibi küçük ve kolay önlemler ile daha sağlıklı olmanın kapısını aralayabiliriz. Bakın beslenmemizde tahıl tüketimi için önerilen kadar yer açarsak vücudumuz için ne gibi faydalar sağlamış oluruz?

DEVAMINI OKU

Şalgamın 10 Yararı

mblog_image

Şöyle leziz bir kebap sofrasında size yarenlik edecek en lezzetli içeceklerden biridir şalgam. Güzel kokusu, hoş rengi ile hem damakları hem de gözlere hitap etmeyi iyi bilir. Acı ya da acısız seçenekleri ile gönlümüzde de sofralarımızda da tahtını çoktan sağlam bir şekilde kurmayı başarmıştır. İster bir yemeğe eşlik etsin ister tek başına tüketilsin değişmeyen özelliklerinden biri vardır ki o da çok faydalı olmasıdır. Şalgamın faydaları saymakla pek bitmiyor ama bir kısmından başlamak istedik. Buyrun, şalgamın 10 faydası!

DEVAMINI OKU

Reflü Hastalığının 6 Belirtisi ve Tedavi Yöntemleri

mblog_image

Reflü astalığı, mide içeriğinin yemek borusuna geri kaçması olarak tanımlanır. Ağızda acı ya da ekşimsi bir tadın hissedilmesine neden olur. Tedavi edilmediğinde insanı kansere kadar sürükleyebilmektedir. Reflü belirtilerini öğrenerek erken müdahalede bulunabilir, daha büyük hastalıkların önünü kapatabilirsiniz.

DEVAMINI OKU

Diş İpi Kullanmanın 6 Faydası

mblog_image

Dişlerimiz; günlük hayatımızda güvenli bir görünüm, sempatik bir gülümsemenin temelini oluşturur; sağlıklı bir sindirim sürecinin ilk adımında etkin bir rol oynar. Sağlıklı ve sağlam, iyi bir görünüme sahip dişler, günlük hayatta her daim birkaç adım öne geçebilmemizin anahtarıdır. O zaman neden dişlerimize gereken önemi göstermeyelim değil mi? Mesela gereken önemi vermeye diş ipi kullanımı ile başlayabiliriz. İşte diş sağlığı için çok önemli olan diş ipi kullanımının 6 faydası!

DEVAMINI OKU

Tuz Kullanımını Bırakmak İçin 5 Önemli Sebep

mblog_image

Tuz, güzel bir yemeğin aslında güzel olmasını sağlayan en önemli malzemelerden biri. Bir yemekte tuz eksikse eğer damaklar bu durumdan hiç mi hiç hoşlanmıyor; ama acilen kabul edilmeli ki damakları tuzsuzluğa alıştırmak, sağlık için en faydalı gerçeklerden biri. Bakın tuz kullanımını azalttığınızda vücudunuzda gerçekleşecek olumlu değişimler, tuz kullanımını hemen sonlandırmanız için 5 önemli sebep!

DEVAMINI OKU

Yeşil Çay İçmenin 8 Faydası

mblog_image

Gün boyu yaşadığımız yoğun stresten bir an olsun uzaklaşmak için kendimize küçük molalar yaratırız. Bu molaların en iyi yoldaşı genelde bir fincan sıcak çay olur. Binlerce çay çeşidi bulunuyor, sizin seçiminiz hangisinden yana bilemeyiz; ama faydalı bir seçim olmasını dileriz. O faydalı seçimlerden biri de şüphesiz ki yeşil çay olacaktır. Yeşil çayın sağlık için sağladığı faydalar saymakla bitmiyor; ancak biz birkaçından başlamak isteriz. Şöyle buyrunuz, işte yeşil çay içmenin 8 faydası…

DEVAMINI OKU

Siyah Çay İçmenin 8 Faydası

mblog_image

Çay suyunun ocaktaki kaynama sesiyle bile huzur bulan, çay seven bir milletiz. Her öğünde, günün her saatinde çayın kaynadığı ocağın hiç sönmediği evlerde büyüdük. Güzel bir kahvaltının başrolü, arkadaş sohbetlerinin yoldaşı, lezzetli bir akşam yemeğinin son dokunuşu, soğuk bir kış gününde “Çay suyu koy, gelmek üzereyim.” cümlesinin iç ısıtanı hep siyah çay oldu. Neyse ki faydasız bir şeyi tüketmiyormuşuz, siyah çayın saymakla bitmeyecek kadar faydası bulunuyor. Biz birkaçını derledik, buyrun satırlarımızın devamına.

DEVAMINI OKU

Protein Tozunun Zararları Nelerdir?

mblog_image

Protein tozu, özellikle spor yapan insanların kas yapım sürecini hızlandırmaya yarayan bir besin takviyesidir. Protein tüketimi yeterli olmayan insanlara enerji takviyesi sağlayarak sporlarına devam etmelerine ve kas yapım sürecini hızlandırmalarına yardımcı olur.

DEVAMINI OKU

Glutensiz Beslenmenin 8 Faydası

mblog_image

Gluten, insan sağlığı için gerekli bir protein değildir, bu nedenle doktorunuza danışarak gluten tüketiminize tamamen son verebilirsiniz. İşte gluten kullanımına son verdiğinizde vücudunuzda oluşacak 8 olumlu gelişme!

DEVAMINI OKU