MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Diyabet Karşıtı Olduğu İddia Edilen Kalorisiz Şeker Alüloz ile Tanışın

mblog_image

Beslenmemizde maalesef ki bolca yer bulan şekere dünya çapında karşıt kampanyaların yürütüldüğünü ve şekerin vücut için “en tatlı zehir” olarak tanımlandığını artık biliyoruz. Diş çürüklerinden diyabete kadar birçok rahatsızlıkta etkin rol oynayan şekeri hayatımızdan ne kadar çıkarırsak o kadar sağlıklı olabileceğimizin de farkındayız. Durum böyle olunca rafine şeker yerine geçebilecek daha az zararlı seçenekleri araştırmaya devam ediyoruz. Tanışmamız gereken bu seçeneklerden biri de alüloz. Gelin, onu daha yakından tanıyalım.

DEVAMINI OKU

Kış Mevsiminde Tüketilen 6 Besin

mblog_image

Soğuk kış günlerinde hasta olmamak için vücudunuzun her zamankinden daha özenli bir şekilde beslenmeye ihtiyacı vardır. Mevsim sebze ve meyvelerini tercih etmenin yanı sıra içerikleri ile her anlamda size iyi gelecek doğru besinler, bağışıklık sisteminizi güçlendirecek ve dolayısı ile sizi hastalıklardan uzak tutacaktır. Peki, kış için doğru besinler hangileridir? Kış boyunca tüketilen hangi yiyecek sizi hangi hastalıklardan koruyabilir? Gelin, detaylara birlikte bakalım…

DEVAMINI OKU

Hastalık Hastalığı Hakkında Bilmeniz Gereken 6 Şey

mblog_image

Hipokondriyazis; yani halk arasında bilinen ismiyle “hastalık hastalığı” sohbetler sırasında çoğu zaman basite indirgense de aslında çok ciddi bir hastalıktır. Günlük hayatı büyük ölçüde etkileyen hipokondriyazis nedir, gelin onu daha yakından tanıyalım.

DEVAMINI OKU

Ses Kısıklığına İyi Gelen 7 Yöntem

mblog_image

Ses kısılmasına ne iyi gelir biliyor musunuz? Ses tellerinizde oluşan tahribattan nasıl kurtulabilirsiniz diye merak ediyorsanız ses kısılmasına iyi gelen 7 yöntem için MigrosTV’de!

DEVAMINI OKU

Detoks Etkili 7 Besin

mblog_image

Karaciğeri destekleyip vücudun toksinlerden daha kolay arınmasını sağlayan Detoks etkili 7 besin MigrosTV’de!

DEVAMINI OKU

Zeytinyağı Tercih Etmek İçin 8 Önemli Neden

mblog_image

Zeytinyağı Tercih Etmek İçin 8 Önemli Neden yazımız hakkında detaylı bilgi MigrosTV’de!

DEVAMINI OKU

Sarımsak Tozunun 7 Faydası

mblog_image

Sizin için derlemiş olduğumuz Sarımsak Tozunun 7 Faydası hakkında bilgi almak için sayfamızı ziyaret edin.

DEVAMINI OKU

Tırnak Yeme Alışkanlığına Son Vermek İçin Bunları Yapın

mblog_image

Halk arasında “tırnak yeme alışkanlığı” olarak bilinen onikofaji, psikolojik rahatsızlıklarla ortaya çıkan bir problemdir. Bir tür kontrol bozukluğu ya da obsesif-kompulsif bozukluk olarak kabul edilir. Çocuklar, ergenler, gençler ya da yetişkinlerde görülebilir. Sinirlenme, heyecanlanma, aşırı strese maruz kalma gibi durumlarda daha çok kendini gösterir.

DEVAMINI OKU

Kolajen Hakkında Bilmeniz Gerekenler

mblog_image

Bu başlık ile birlikte birçoğunuzun belki de ilk kez duyduğu “kolajen” kelimesi aslında vücudumuz için son derece önemli bir yere sahiptir. Yunancada “tutkal” anlamına gelen “kolla” kelimesinden üretilen kolajen, vücuttaki bağların gücü konusunda gerçekten de âdeta bir tutkal görevi üstlenir. Çelikten daha güçlü yapısı ile vücuda birçok fayda sağlar.

DEVAMINI OKU