MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Kimyon Çayının 6 Faydası

mblog_image

Kimyon; birçok yemeği lezzetlendiren, insan sağlığına faydalarıyla bilinen bir baharattır. Hint mutfağında bolca kullanılan, Türk mutfağındaki yerini de giderek sağlamlaştıran kimyonun çay hali de epey sevilmektedir. Yazımızın devamında kimyon çayının onu bu kadar sevdiren faydalarının neler olduğundan bahsettik. İşte kimyon isimli küçük tohumlardan ya da meyvelerden yapılan kimyon çayının 6 faydası…

DEVAMINI OKU

Beyne Yararlı 6 Hobi

mblog_image

Hobi edinmek, insan ömrünün güzelleşmesini sağlayan en önemli adımlardan biri olmasının yanı sıra sağlıklı bir beynin de sırrıdır. Siz de şu günlerde hayatınıza renk katmak, keyifli vakit geçirmek için kendinize uygun olan bir hobi arıyorsanız şimdi sıralayacağımız beyin gelişimini destekleyen hobilere bir göz atın deriz. İşte keyfinize keyif, beyin fonksiyonlarınıza sağlık katacak 6 faydalı hobi…

DEVAMINI OKU

Sodalı Ayranın 6 Faydası

mblog_image

Soğuk havalar, hastalık, işten ayrılma gibi çeşitli, zorunlu ya da keyfi sebeplerden evde geçirdiğiniz vakit artmış olabilir. Eğer ki bu durumdan pek hoşnut değilseniz ve evde geçirdiğiniz vaktin sizi mutsuz ettiğini düşünüyorsanız, şimdi sıralayacağımız önerilere mutlaka bir göz atın deriz.
İşte evde geçirdiğiniz zamanları daha verimli ve keyifli hale getirip iyi hissetmenize yardımcı olacak 6 öneri…

DEVAMINI OKU

Örgü Örmenin Size Kazandıracağı 6 Fayda

mblog_image

Örgü örmek, soğuk kış günlerinde evde geçirilen vakti en güzel şekilde süsleyen aktivitelerden biridir. Eğer bu zamana kadar örgü örmeyi hiç tercih etmediyseniz yazımızın devamında fikriniz değişebilir, çünkü örgü örerek keyifli vakit geçirmenin yanında birçok fayda kazanmak da mümkün. İşte örgü örmenin kazandıracağı 6 fayda…

DEVAMINI OKU

Sevmeyen Kalmasın: Brokolinin 6 Faydası

mblog_image

Uzmanlar tarafından tüketilmesi sıkça önerilen, lahanagiller ailesinden olan brokoli, birçok insanın sevgisini kazanamasa da herkese fayda sağlamaya çoktan hazır bir besindir.

DEVAMINI OKU

Trabzon Hurmasının 6 Faydası

mblog_image

Cennet hurması ismiyle de bilinen, görünümüyle domatesi andıran Trabzon hurması; özellikle kış aylarının vazgeçilmez lezzetlerinden biridir. Tatlı, yemek, çorba, salata gibi birçok tarifte kullanılabilen Trabzon hurmasının faydaları nelermiş merak ediyorsanız detaylar yazımızın devamında sizi bekliyor.

DEVAMINI OKU

Kahvaltılık Zahterin 6 Faydası

mblog_image

Zahter; kendiliğinden yetişen, “kara kekik” ismiyle de bilinen yabani bir bitkidir. Kendiliğinden yetiştiği için son derece doğal ve insan sağlığına birçok fayda sağlayan özelliklere sahiptir.

DEVAMINI OKU

Nar Kabuğunun 6 Faydası

mblog_image

Kış meyvelerinin en lezzetlisi, en bereketlisi olan nar; meyvesi kadar kabuğuyla da insan sağlığına birçok fayda sağlıyor. Çoğu zaman çöp sandığınız nar kabuklarını atmayıp kurutarak ondan değişik şekillerde faydalanmanız mümkün.

DEVAMINI OKU

Atmak Yok: Brokoli Sapının 5 Faydası

mblog_image

Brokolinin ne kadar faydalı bir sebze olduğunu sıkça hatırlatıp onu çocuktan yetişkine herkesin sevmesi gerektiğini vurguluyoruz. Peki ya brokoli sapının faydalarından haberdar mıyız? Brokoli sapı da tıpkı sebzesi kadar sağlık için oldukça faydalı özelliklere sahip. Haşladıktan ya da buharda pişirdikten sonra çorba, yemek ve salatalarda yer verebileceğiniz brokoli sapının faydalarını merak ediyorsanız sizi yazımızın devamına davet ediyoruz.

DEVAMINI OKU