Selülit Değil Gamze Gerçi Ama Olsun Biz Yine de Verelim: Selüliti Yok Eden Doğal Reçeteler!

Kim? Siz mi? Selülit hem de? Yok artık, daha neler. Hem zaten onlar bacaklarınızdaki gamzeler biz biliyoruz 🙂

Gamzelerinizden memnun olmayabilirsiniz de yani ayrıca. Velev ki değilsiniz, sizin için doğal ev reçeteleri hazırladık hem de selülite meydan okuyan cinsten! Ay klavyemizden kaçtı selülit dedik pardon 🙂

İşin esprisi bir yana ne kadar inkâr etsek de selülit zayıf şişman demeden yakamızı bırakmıyor. Peki yok mu bir hal çaresi bu selüliti yok eden? Olmaz mı! Buyurun sizin için yaptığımız araştırmalar…

1- Kuru Fırça!

Genelde banyoda ıslak fırçayla masaj yapılır kan deveranı için ancak konu selülit ise kuru kuruya yapılan masaj daha makbul. Kuru cildinize bir fırça ile yuvarlak daireler çizerek masaj yapın. Bölgedeki kan akışı artacak ve selülitler düzenli kullanımda azalacaktır.

selülit_

2- Kırmızı Biber!

En büyük özelliklerinden biri yağ yakması olarak bilinen kırmızı biber ile efsane bir selülit detoksu yapabilirsiniz. Bir çay kaşığı toz biberi, 1 çay kaşığı zencefil ile karıştırın. Bir bardak sıcak suya bir limon suyu sıkın ve karışımı ilave edip iyice karıştırın. Karışımı 1 ay boyunca günde bir kez için. İçmeden önce doktorunuza danışmayı ve kırmızı biberi taze taze tüketmeyi de ihmal etmeyin tabi.

kırmızı_biber

3- Kahve Telvesi!

Kahve telvesi mucizesini duymuşsunuzdur. Ölü derileri giderici peeling özelliği ile kahve telvesi selülite birebir! Telveyi, bacağınıza masaj yaparak uygulayın sonra yıkayıp nemlendiricinizi sürün. Düzenli kullanımda etki edecektir. Ayrıca telvenin yararları bu kadarla da sınırlı değil. Bakın şu yazımızda anlatmıştık.

kahve telvesi

4- Ardıç Yağı!

Ardıç yağı da selülite iyi geliyor. 1/4 su bardağı zeytinyağının içine 10 – 15 damla ardıç yağı damlatın. Selülitli bölgeye 10 dakika kadar masaj yapın. Günde iki kez bunu tekrarlayın; cildiniz daha yumuşak olacaktır.

cay-agaci-yagi

Selülit ile birlikte bir de kullanımı hızla artan bir yöntem var; mezoterapi. Peki Mezoterapi, selülit ve yağ dokusunu telafi eder mi? Özel Ece Kliniği’nden Estetik Dermatoloji ve Anti Aging Uzmanı  Dr. Gaye Ünal Sarıkan‘a sorduk.

Şimdiden kolaylıklar diliyoruz. Elveda selülit!