Sizi Harekete Geçirecek 5 Uygulama

Büyük hevesle kayıt yaptırıp bir türlü gidemediğiniz spor salonları, her hafta Pazartesi günü başlayan diyetler, şeker, un ve tuzdan uzak durmak için verilen sözler… Evet, hepsi sağlıklı bir hayat için niyet edilen fakat istikrar yakalamakta zorlanılan adımlar. Günümüzde yoğun iş temposu ve sahip olduğunuz sorumluluklar, maalesef tüm bunları yapmanızı engelleyebilir. Ancak her daim yanımızda bulunan akıllı telefonlar bu durumu çok daha kolay bir hale getiriyor. Spor yapmak, fit olmak, zinde kalmak yani kısacası harekete geçmek artık sizin elinizde! Yaz ayları yaklaşırken, işte sizi hemen, şu anda harekete geçirecek 5 muhteşem uygulama!
1. Lose It!Lose It!, adından da anlaşılacağı gibi kalori yakarak kilo kaybetmenize yarayan bir uygulama. Bu yılın en iyi harekete geçiren uygulamalarından biri olarak kabul edilen Lose It! ile gün içerisinde aldığınız kalorileri hesaplamanız ve çıkan sonuca göre kendinize bir egzersiz programı hazırlamanız mümkün. Uygulama sayesinde kendinize yağ yüzdenizi düşürmek, uyku kalitenizi arttırmak ve daha iyi beslenmek gibi yeni hedefler belirlemeniz de mümkün. Uygulama içerisinde diğer kullanıcılarla da iletişime geçebiliyor, böylelikle hedefinize ulaşmak için onların da fikir ve tecrübelerinden yararlanabiliyorsunuz.
2. EndomondoApple, Android ve Blackberry’e ücretsiz olarak indirilebilen Endomondo, her koşucunun, bisiklet sürücülerinin ya da sadece yürüyüşe çıkmayı sevenlerin akıllı telefonunda bulunması gereken bir uygulama. Aplikasyon sayesinde gideceğiniz mesafeyi Google Map üzerinden belirleyebiliyor ve kardiyo çalışmalarınızın kayıtlarını tutarak kendinizi ne kadar geliştirdiğinizi görme imkanı yakalayabiliyorsunuz. Uygulama içerisinde kendi hesabınızı oluşturmanız ve arkadaşlarınızla etkileşim kurarak rekor denemeleri yapmanız mümkün.
harekete geçiren uygulamalar
3. Fooducate
Sağlıklı bir hayat ve sağlıklı beslenme için harekete geçmenin tam zamanı! Spor yapmanın yanı sıra fit bir vücuda sahip olmanın en önemli yolu dengeli beslenmekten geçiyor. Fooducate isimli uygulama ise market alışverişinizi yaparken hangi besinlerin sizin için faydalı olup olmadığını belirliyor. Uygulamayı telefonunuza indirip herhangi bir ürünün barkodunu okuttuğunuzda besinin içerisinde ne kadar kalori, şeker ve yağ olduğunu anında öğrenebiliyor, bu sayede hedefinize ulaşmak için en uygun beslenme şeklini oluşturabiliyorsunuz.
4. Diet Point
Diet Point size aç kalmadan zayıflamanın muhteşem yollarını sunuyor. “10 günde kilo verin” gibi iddialı bir slogana sahip olan uygulama sayesinde bünyenize en uygun diyet programını oluşturmanız ve hangi besinleri hayatınıza katıp, hangilerini uzak tutmanız gerektiğini görmeniz mümkün. Yüz farklı diyet önerisi ile aç kalmadan zayıflamanıza olanak sağlayan Diet Point ile uygulamayı kullanmaya başladığınızdan beri ne kadar kilo verdiğinizi hesaplamanız da oldukça kolay.
5. 7-Min Workout
Sadece yedi dakika, sandığınızdan daha etkili sonuçlara ulaşmanızı sağlayabilir. Günlük koşuşturma, yoğun tempo ve yorgunluk spor yapmanızı engelliyor olabilir. 7-Min Workout ile nerede olursanız olur kendinize sadece yedi dakika ayırmanız yeterli! Sportif yaşam uzmanlarının yaptığı çalışmalara göre yedi dakika boyunca yapılan etkili bir egzersiz, kilo vermek ve kasları güçlendirmek için yeterli. Aplikasyon içerisinde zıplama, squat, şınav gibi otuz saniyelik yoğun ve yüksek enerjili çalışmalar bulunuyor.