Strese Bile İyi Gelir: Mandalinanın Gizli Bahçesi!

Mandalina ve stres kelimelerini yan yana kullanmak bile garip. Melisa çayı, yasemin çayı ya da ekinezya çayı gibi bazı bitki çaylarının stresi azaltıcı etkilerini biliyoruz ancak mandalinayı duyunca şaşırdık. Bu kadarla da sınırlı değil. Mandalina hakkında daha pek çok bilinmeyeni sizin için araştırdık. Mandalinanın faydaları nelerdir, yanıtı aşağıda!

1- Stresten bahsettik, evvela bununla başlayalım. Kulağa ilginç geliyor olsa da mandalina, içindeki güçlü bileşenleri ile strese iyi geliyor ve vücudu rahatlatıyor.

mandalina-receli

2- Rahatlayan bir vücut da haliyle uykuya kolay teslim oluyor. Bu demek oluyor ki mandalina aynı zamanda uyku sorununa da birebir etki ediyor.

mandalina1

3- Çözünür posası, kolesterolü düşürüyor. Güçlü antioksidan içeriği ile kanser dahil pek çok hastalığa olumlu etki sağlıyor.

mandalina

4- Mandalinanın, var olan enfeksiyonun yayılmasını önlediğini biliyor muydunuz? Bunun nedeni içindeki tangeretin adlı flavon. Bu flavon, enfeksiyonun vücutta yayılmasını önlüyor.

Çikolatalı Mandalina Tarifi

5- Özellikle hasta olmaya meyilli olduğumuz şu sert kış günlerinde, mandalina soğuk algınlığına karşı da savaş açıyor ve vücut direncini arttırarak hastalıklara karşı güçlü bir savunma mekanizması yaratıyor.

mandalina3