Süzme Yoğurdun 7 Faydası

Süzme yoğurdu, diğer yoğurtlara göre daha çok sevilen seçeneklerden biridir. Hafif ekşi ve koyu kıvamı ile damaklarda eşsiz bir iz bırakır ve kendine bağımlı hale getirebilir. Onu ister kaşık kaşık tüketir istersek de ekmeğe sürerek tüketiriz. Her haline bayılırız, iyi ki de bayılırız. Bakın, süzme yoğurdun bilmediğimiz ne kadar faydası varmış!

1. Sindirimi Kolaylaştırır

İçerdiği probiyotikler sayesinde sağlıklı bir sindirim sağlar. İshal, kabızlık, ülseratif kolit gibi birçok bağırsak probleminin yaşanmasını önler.

yoğurt

 

2. Aç Kalmadan Zayıflamanıza Yardımcıdır

Süzme yoğurt; kalsiyum, fosfat, protein ve potasyum bakımından oldukça zengindir. Hatta diğer yoğurtlara göre iki kat fazla protein bulundurur. Bu özellikleri sayesinde uzun süren bir tokluk hissi sağlayarak diyet listelerinde güzel bir ara öğün seçeneği olmayı hak eder.

yoğurt

 

3. Tansiyonu Düzenler

Aniden yükselen, sebepsiz düşen tansiyon rakamlarından mı şikayetçisiniz? O halde günde birkaç porsiyon süzme yoğurt size çok iyi gelebilir. İçerdiği potasyum sayesinde damarların rahatlamasını sağlayarak tansiyon değerlerinin düzenlenmesine yardımcı olur.

Ev Yapımı Yoğurt

 

4. Parlak Bir Cilt Görünümü Sağlar

İçerdiği faydalı birçok vitamin ve mineraller sayesinde sorunsuz ve sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur.

yogurt3

 

5. Kemiklere Güç Katar

İçerdiği bolca kalsiyum sayesinde kemiklerin ve kasların gücünü artırır. Özellikle yaşlılık döneminde yaşanması muhtemel kemik erimesi gibi rahatsızlıklara karşı koruyucu bir kalkan görevini üstlenir.

yogurt

6. Bağışıklığı Güçlendirir

Soğuk algınlığı gibi birçok hastalığa karşı daha dirençli bir duruş sergilemek istiyorsanız bolca süzme yoğurt tüketmekte fayda var deriz. İçerisindeki canlı kültürler ile birçok mikroorganizmayı vücudunuzdan kovmaya yardımcı olacak süzme yoğurt, tam bir kahraman!

yogurt

7. Ürogenital Sağlığı İçin Önemlidir

Ürogenital yollarınızın ihtiyaç duyduğu tüm iyi bakteriler, süzme yoğurtta mevcuttur. Süzme yoğurt tüketerek bu bakterilerin daha da çoğalmasını sağlayarak mantar enfeksiyonu, idrar yolu enfeksiyonları gibi tüm rahatsızlıklara karşı korunmak mümkündür.

Süzme yoğurdun faydalarından bu kadar bahsetmişken akşam yemeğine şöyle güzel bir tarifi uygulamak istersiniz belki.