Tadım Dut Adım Armut!

Oh! Sonunda mevsimim geldi! Bayılıyorum popüler olduğum aylara, herkesin beni konuşmasına ‘olsa da yesek’ demelerine ve farklı lezzetlerle harmanlanmaya. Ne yapayım, sükseli olmayı seviyorum. İşte bu sükseden yola çıkarak mutfakta yine çok işler karıştırdım. Somona sataştım, kompostoya hopladım, kekin içinde yumuşacık uykulara daldım. Sonra ne mi oldu? Ay aşağıya bi’bakın ne olur, acayip lezzetliyim!

1- Armut Soslu Somon Tarifi

Bizim Turuncu Mutfak’ı biliyorsunuz değil mi? Migros çalışanları mutfağa giriyor sonra olaylar olaylar. Geçen hafta ben dolapta takılırken bir baktım tanıdık bir sima giriverdi içeri. Hıyyyy bir atmışım kendimi ortaya anlatamam. Somonu da kaptım mı yanıma, oh oh oh!

armut-soslu-somon

2- Armutlu Sünger Kek Tarifi

Tabi somon bir yordu beni. Biraz dinlenmeye çekilmek istedim kulisime. Kulis dediğim de kek yani :)) İçinin süngerinde bir rüyaya dalmışım ki sormayın gitsin…

armutlu-sunger-kek

3- Çikolata Soslu Armut Tarifi

E tabi dinlendikten sonra bana bir enerji geldi. Mutlu olasım ve edesim gelince attım kendimi çikolatanın içine. Biz bir araya geldik dostlar, sonrasını varın siz düşünün!

cikolata-soslu-armut

4- Armut Kompostosu Tarifi

Böyle bir tatlı çekti canım garip bir şekilde. Kış vakti çay içe içe içiniz şişti bu sefer biraz da komposto içersiniz diye düşündük. Bakın ne yaptık!

armut-kompostosu

5- Parmesanlı Armut Salatası Tarifi

Durduk durduk turnayı gözünden vurduk. Aldım yanıma parmesanı “Kalk” dedim “Gidiyoruz”. Bir deli cesaretiyle daldım salatanın içine ama ne dalış!

armut-salatasi

6- Armut Tatlısı Tarifi

Finali de tatlı yapayım dedim. Tatlı geleneksel ama ben çok özelim. Armutum ben armut, lezzetlere fark katarım.

armut-tatlisi

Biraz şımarmak benim de hakkım değil mi? Hep portakalı, ıspanağı konuşuyorsunuz kıskanıyorum zaten; ben de mutfakların yıldızıyım, bilmem anlatabildim mi?

🙂