Uyumadan Önce İçilen Sütün 9 Faydası

Birçoğumuz Barış Manço’dan böyle öğrendik. Yatmadan önce dişler fırçalanacak, süt içilecekti.

“Adam Olacak Çocuk”lar böyle sağlıkla büyüyecekti. Barış Abi’miz yanılmış olamazdı değil mi? Bakalım, uyumadan önce içilen sütün vücuda sağladığı 9 yarar neymiş?

Soya Sütü

1. Sütte bulunan bolca kalsiyum, kemik ve diş sağlığı için oldukça önemlidir. Yapılan araştırmalarda yatmadan önce içilen sütten alınan kalsiyumun kemik erimesini önlediği kanıtlanmıştır.

soya-sutu

2. Sütte bulunan bolca kalsiyum, uykuya dalmakta zorlananlar için sihirli bir iksir görevi görmektedir. Yatmadan önce süt içerek uykuya kolayca dalar daha iyi dinlenmiş olarak uyanmanızı garantilemiş olursunuz.

sut-saglik

3. Sütte bulunan bolca kalsiyum ile adeta REM uykusunun anahtarına sahip olmuş olursunuz. Kalsiyum, uykunun en önemli evresi olan REM kısmına geçmeyi kolaylaştırır.

sutun-faydalari

4. Uykuya daldıktan sonra sürekli bölünüyor ve uykuya tekrar dalmakta güçlük çekiyorsanız kalsiyum eksikliği yaşıyor olabilirsiniz. Yatmadan önce süt içerek bu durumun önüne geçebilirsiniz.

sut

5. Yapılan araştırmalarda yatmadan önce süt içen kadınların daha az kemik kaybı yaşayarak daha rahat bir menopoz dönemi yaşadığı kanıtlanmıştır.

saglikli-beslenme

6. Mineral eksikliği yaşamaya karşın en iyi silah, yatmadan önce süt içmektir.

sut-faydalari

7. Yatmadan önce içilen bir bardak süt, zararlı toksinler ve diğer bileşenlere karşı savaş açar.

sut-icmenin-faydalari

8. Sütteki güçlü enzimler, vücuda enerji veren proteinlerin oluşmasını sağlar. Böylece ertesi güne daha zinde başlamış olursunuz.

neden-sut-icmeliyiz

9. Yatmadan önce içilen bir bardak süt ile yaşlanma risklerini kovabilir, uzun yıllar genç görünmeyi garanti edebilirsiniz.

sut-hakkinda

10. Yatmadan önce içilen süt, birçok bünyede fayda gösterse de özellikle fazla kiloya sahip kişilerde yağ oluşumuna neden olabilir. Bu nedenle her konuda olduğu gibi bu konuda da önce doktorunuza başvurmanızda fayda olacaktır.

sutun-yararlari

Tüm şartlar tamamsa hadi hemen bu gece yatmadan önce süt içmeye başlayıp bunu alışkanlık haline getirmeye çalışın. Bol kalsiyum ile sağlıklı bir yaşam dileriz!