Uyurken Bile Kilo Verdiren 5 Uyku Öncesi İçeceği!

Rüyalarda kilo vermek, uyurken kilo vermek! Cümlesi bile ne güzel. Evet, demiyoruz ki bunları için sabaha tığ gibi kalkarsınız tamam ama sonuçta kalori yakmanıza yardımcı olan içecekler de var bu hayatta, bilhassa uykudan önce. Sizin için araştırdık.

1- Süt

Yalnızca uyku rehavetini arttırmaz. Kalsiyum ile bir sonraki güne daha zinde uyanmanızı sağlar, metabolizmanızı hızlandırırken kilo vermenizi tetikler. Ayrıca özellikle spor yaparken daha güçlü olmanızı sağlar.

süt

2- Üzüm Suyu

Bu ne perhiz bu ne lahana dedirten bir madde. Evet, biz demiyoruz ki her gün tüketin. Ara sıra, %100 üzüm suyunu az bir miktar içerseniz yağ yakımına fayda sağlayabilir.

uzum-cayi

3- Papatya Çayı

Bu da süt gibi uykunuzu getiren ancak aynı zamanda metabolizmanızı hızlandıran içeceklerden. Glikoz kontrolüne destek sağlıyor ve stres seviyelerini düzenliyor.

papatya çayı

4- Kefir

Vücudunuzdaki vitamin ve minerallerin muhafaza edilmesini katkı sağlıyor. Bu arada evde kefirden peynir de yapabilirsiniz. Bakın şu videomuzda nasıl yapıldığını anlattık.

kefir-tarifi

5-  Soya Protein Tozu

Hani sütün içine atılıp ‘shake’ olarak kullanılan tozumsu şeyler var ya, onlar işte. Araştırmalara göre kortizol seviyesini azalttığı için özellikle göbek yağlarına olumlu etki ediyor.

soya

Uykuya geçişte hem sizi rahatlatacak hem de metabolizmanıza olumlu etki edecek içecekleri sıraladık sıralamasına ama ya uyku probleminiz varsa? Bunu unuttuk sanmayın, onun da çözümü var.

Şu yöntemler ile rüyalarınız mışıl olabilir, bir göz atın deriz!