Vitamin Dolu 5 Kış Meyvesi ve Faydaları

Kışı özleten 5 meyvenin vitamin dolu içeriklerini ve hangi hastalıklara iyi geldiklerini sizin için araştırdık.

1. Portakal

C, A, B1, B2, P vitaminince zengin, potasyum, kalsiyum, magnezyum içeriği yüksek portakal, kalbi korur, vildi güzelleştirir, kolesterol ve tansiyonu dengeler. Bağışıklığı güçlendiren portakal, gribal hastalıkların da koruyucusudur.

portakal

2. Mandalina

A, B, C vitaminler, kalsiyum, potasyum, magnezyum, sodyum, demir, brom, fosfor içeriğiyle tam bir sağlık kaynağı olan mandalina uykusuzluk sorununa iyi gelir. Tansiyon ve kalp hastalıklarına da iyi gelen mandalina bağışıklık sistemi dostudur.

mandalina_

3. Kivi

Beta karoten, potasyum, pektin, flavonit zengini kivi, A ve C vitamini kaynağıdır. Gözlerin ve kemiklerin dostu, kış hastalıklarının düşmanı kivinin hücre düzenleyici etkisi de bilinmektedir.

kivi

4. Greyfurt

Beta karoten, kalsiyum, potasyum, fosfor içeriğiyle tam bir sağlık dostu greyfurt, güçlü bir A, B, C vitamini kaynağıdır. Yorgunluğa, halsizliğe iyi geldiği bilinen greyfurt, kış hastalıklarına karşı da güçlü bir koruyucudur.

greyfurt

5. Nar

Bağışıklık sistemini güçlendiren, soğuk algınlığına iyi gelen, tansiyonu düşüren nar, A vitamini, C vitamini, B2 vitamini, kalsiyum, fosfor, potasyum, magnezyum, filokinon bakımından güçlü bir sağlık kaynağıdır.

nar