Soğukta Kat Kat Giyinirken İyi Tabi: Vücuttaki Kötü Kokuyu Gidermenin Etkili Yolları

Yazın sıcaktan, kışın kat kat giyinmekten… Malum sıcaklık derecesi düştükçe, kıyafet katımız da lahana kıvamı artıyor, hal böyle olunca vücut havasız kalıyor ve koku oluşumuna meyil artıyor. Peki vücuttaki kötü kokuyu gidermek için ne yapmak gerekir? Sizin için araştırdık.

1- Kullandığınız deodorantlara rağmen koltuk atlı terlemeniz devam ediyor ve beraberinde kötü kokuya neden oluyorsa bakterileri öldürmenin medikal yollarını deneyebilir ve bir uzmana gidip botoks yaptırabilirsiniz. Botoks yalnızca yüze değil, koltuk altı terlemeleri için de tercih edilen bir yöntem.

botoks

2- Bu soğuk kış günlerinde kat kat giyiniyoruz. Vücudumuz zaten hava alamazken bir de üstüne sentetik dokulu giysiler seçmek, vücudumuzun iki kat havasız kalmasına neden olur. Kıyafetlerinizi yumuşak dokulardan seçmeye gayret edin, sentetikten uzak durun.

kar_maskesi

3- Yediklerinize yalnızca sağlığınız için değil vücut kokunuz için de dikkat edebilirsiniz. Örneğin aşırı baharatlı yiyecekler, vücut kokusunu değiştirir. Pastırmadaki çemenden bahsetmiyoruz bile 🙂

baharatlar

4- Kolların altındaki tüyleri almak, kötü koku oluşumunu yarı yarıya azaltacaktır. Buradaki kıl kökleri koku üretmeye devam ederse, durum daha da vahim olabilir. Bu nedenle koku bölgelerinin pürüzsüzlüğüne dikkat edin.

koltuk_alti

5- Kötü bakterileri yok eden doğal bir yöntem ister misiniz? Cevabı çok basit, elmalı sirke. Kötü kokan yerlere elmalı sirke sürerseniz, bakterileri öldürebilirsiniz.

elma sirkesi

6- Biberiye yağının da kötü koku oluşumuna engel olduğunu biliyor muydunuz? Koltuk altına biberiye yağı sürmek, kötü koku oluşumuna olumlu etki edebilir.

Yazımızın finalinde de koltuk altı kokusu için alerji yapmayan tarif verelim size. İzlemek için tıklayın.